Acil Kurye Hizmetinin Farkı Nedir?

Published by: 0

acil kurye hizmeti, acil kurye nedir, acil kurye ne demek

Kuryeler, uzun yıllar hizmet veren taşımacılıkta önde gelmiş dağıtım şirketleridir. Bu şirketler birbiriyle olan çekişmeci piyasa faktöründen yeni kurye çeşitleri keşfetmişlerdir. Bu kurye çeşitlerinin en önemli dilimine sahip olanı acil kuryelerdir. Bu çekişmeci piyasada ortaya çıkan sonradan ihtiyaç haline dönüşen acil kuryeler, piyasaya hakim olmaya başlamaktadır.

Zamanınız her şeyden önemlidir tarzı sloglanlarla yola çıkan kurye firmaları çağa ayak uydurmuş, saniyelik teknoloji çağına dakikalık teslimatlar sağlamaya başlamıştır. Ücret olarak herkesin tercih etmediği bu seçenek daha çok acil ihtiyaçlara karşılık vermektedir.acil kurye hizmeti, acil kurye nedir, acil kurye ne demek

Piyasayı araştırıyorsak, bazı tüketicilerin acil kurye gönderi fiyatına baktığını anlayabiliriz. Çünkü herkes aynı derecede aciliyeti olmayabiliyor. Bu sebepten gönderi ücreti önemli oluyor. Bu duruma yapılacak iş gözüyle bakarsak, bu ücret pekte yüksek bir şey olarak kabul edilmez. Son yıllarda yapılan acil kurye firmalarının ücrette iyileştirmeleri ve firmaların aralarında rekabetleri tüketicinin yüzünü güldürmekte, daha makul bir ücretle gönderi de sağlamaktadır.

Acil kuryenin normal kurye ve kargolara oranla daha çok tercih edilmesinin ya da edilmemesinin sebeplerini bu şekilde sıralayabiliriz. Önemli olan bizler için sağladığı hizmettir. İşte bu nokta da hizmeti sağlayan firmalar sorgulanmaya başlıyor. Birçok tüketici acil yollanacak eşyanın kaybolmasından -haklı olarak- firmayı sorumlu tutuyor.  Acil iş olunca bunları beceremeyen firmaların varlığından da bahsetmemek sanırım olmaz. Acil kuryenin asıl amacı sorunsuz olması gerekirken birden çok sorun yaratması belkide yaptığı işe en büyük saygısızlıktır. Bazı firmalar bu durumdan her ne kadar elemanlarını  sorumlu tutsalarda, acil kurye sektörüne zarar verdiği açıktır.

Acil kuryeciliği diğerlerinden ayıran başka bir unsur da kaza oranlarıdır. Aslında bu pek iç açıcı bir durum değildir. Haberlerde izlediğimiz kurye kazalarına bakılırsa birçoğu acil kurye teslimatı yapan insanlardır. Acil kurye olmanın zor şartlar gerektirdiğini ve bu işi benimseyenlerin gerçekten maaşlarını hak ettiklerinden az aldığı söylemek mümkündür.

Artık  çıkarlarımız doğrultusunda acil kuryeyi tercih edip etmeyeceğimizin unsurlarını  ve acil kuryenin problem çıkarmayacak firmalar tarafından yapıldığında daha iyi bir teslimat şekli olduğunu tekrardan görmüş olduk. Acil kuryeciliğin ülkemizde ilerlediğini ve ücretinden çekinilmeyeceğini  tekrardan belirtmek isteriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir