Acil kuryenin diğer kuryelerden farkı nedir?

Published by: 0

moto kurye

Kurye firmaları müşterilerine kaliteli, güvenli ve hızlı teslimat hizmeti vaadinde bulunurlar. 7/24 hizmet ettiklerini ve en kaliteli hizmeti kendilerinin verdiğini ifade ederler. Hız vurgusu yaparak en kısa sürede paketlerinizi istediğiniz yerden istediğiniz yerden en güvenli şekilde teslim ederiz diye belirtirler.moto kurye

Hız, lojistik sektöründe firmaları bir adım öne çıkarır. Eğer 2 firma da aynı hizmeti, kaliteyi ve güvenirliliği sağlıyorsa müşteriler hız faktörünü ön planda tutarak karar verirler.

Kuryelikte ise hızı sağlayan araç kalitesi ve aracı kullanan kişinin sürüş kabiliyetidir. Bu sebeple bir adım önde olmak isteyen işverenler bu noktalara göre karar verirler.

Çeşitli kurye tipleri vardır. Bunların arasında en hızlı olan acil kuryeler, diğer kurye çeşitlerine göre daha kısa süre içerisinde teslimatı gerçekleştirmek zorundadır. Firmasının koyduğu zaman limitleri içerisinde teslimatını gerçekleştirmek zorunda olan acil kurye motosiklet kullanır. Bunun sebebi ise motosikletin karmaşık ve kalabalık trafiklerde araçların aralarından sıyrılarak gitmek istediği yere daha kısa sürede gidebilir olmasıdır.

Acil kurye tüm bunlarla birlikte aldığı ücret bakımından diğer kuryelerin üstündedir. Bunun sebebi acil kurye hizmetinin diğer kurye hizmetlerinden daha pahalı olmasıdır. Firmalar bu sebeple acil kuryelere çok önem verirler. Her zaman boşta bir adet acil kurye hizmeti yapacak birinin olması gerekir. Aksi takdirde zor durumda kalınabilir.

Nerede, ne zaman, neye ihtiyacımız olacağını bilemeyiz veya bir şeyi unutup, unuttuğumuz şey yüzünden zor durumda kalabiliriz. Acil kuryeler diğer kuryelerden farklı olarak tam bu noktada devreye girer. Acil kuryeler kurye firmaları için ayrı bir öneme sahiptir. Acil verilen bir işte acil kurye işi zamanında yetiştiremezse bir daha o kişi o firmayı tercih etmez.

Hız ve zaman kavramları kuryelikte ilk düşünülmesi gereken ve akla ilk gelen şeylerdir. Hızlı olan ve zamanında işini yapan kurye,  güveli ve kaliteli hizmet yapmasıyla birlikte tercih edilenler arasında adını ilk sıraya yazdırır. Rekabet kuryeler arasında oldukça fazladır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir