AŞINDIRICILAR ve ELYAF MOP ZIMPARALAR

Published by: 0

elyaf mop zımpara, zımpara, aşındırıcılar

Flex Çapak Alma Taşları

Uzun ömürlü olması, yüksek devir hızlarında, yüksek taşlama performansı olan balans kontrolleri ve güvencesinin uygunluğu ile maksimum hizmet temin eden Flex Çapak Taşları, kullanımda optimum ve ekonomik iş gücü sağlar. Değişik ölçülerde üretilmesi muhtelif taşlama alanlarında etkili uygulama sağlamak içindir.elyaf mop zımpara, zımpara, aşındırıcılar

Ara Taşlar

Ara taşlar sadece kesme makinelerinde kullanılır. Muhtelif malzemeleri farklı ölçülere ve boyutlara ayırmak ve bölmek için takviyesiz olarak üretilirler.

Taşlama Taşları

Taşlama Taşları çekme mukavemeti yüksek ve alaşımı yüksek olan çeliklerin sertleştirilmeden önceki taşlamasında, yüksek hız çelikleri ve sertleştirilmiş takım çeliklerin taşlanması için kullanılır. Taşlama taşları suni korund ve silisyum karbürden üretilirler.

Taşlama Taşları; NK Taşlama Taşları, Çelik Taşları, SC Taşlama Taşları, Çanak Taşları, Testere Taşları,  Form Taşları ve Özel Çanak Taşları olarak kategorilere ayrılırlar.

Kullanım Yerleri

NK Taşlar; özellikle demir ve çeliğin satıh taşlamasında kullanılır.

SCG Taşları; sert metaller, cam, toprak, tuğla ve plastik malzemelerin taşlamasında kullanılır.

SIC ise; pik döküm, kaba kumlusu, sert döküm ve demirden başka metallerin taşlamasında kullanılır.

Üretilen aşındırıcılardan diğerleri ise; Kesme Taşlar, SC Mozaik Silme ve Saplı Taşlar sıralanabilirler. Standart taşların yanında çeşitli şekillerde müşteriden alınan teknik bilgiye göre özel taş üretimi de yapılmaktadır.

ELYAF MOP ZIMPARALAR

Mop Zımparalar, 50 mm ile 450 mm çap, 40 kum ile 600 kum aralığına kadar, yumuşak bez, orta sert ve sert olarak üretilmektedir. Zaman kazandırır ve mükemmel talaş kaldırma – yüzey kalitesi sunarlar. Elyaf moplar özellikle son işlem gerektiren pürüzlü yüzeylerde parlatmanın son aşamasında kullanılırlar. Metal üzerinde saten ya da mat bir yüzey elde etmek için alüminyum oksit olan skoç moplar kullanılır. Silisyum karpitli skoç moplar ile ise yarı parlak saten bir yüzey elde edilir.

Elyaf Moplar Nerelerde Kullanılırlar?

Elyaf moplar özellikle kaşık, çatak, bıçak endüstrisinde, banyo aksesuarları yapımında, paslanmaz çelik kaplarda, metal yapılarda, müzikal enstrümanların yapımında, ahşap, mermer ve alüminyum endüstrilerinde kullanılır.

Elyaf Mopların Ömrü

Özel olarak reçine emdirilerek kuvvetlendirilmiş elyaflarla yapılan mopların ömrü daha uzun olmaktadır.

Elyaf Mopların Kullanımı

Her türlü yüzeye uygun olarak üretilmiş çeşitleri vardır. Kullanıldıkça yüzeyin şeklini aldığından profilli yüzeylerin parlatılması için çok elverişlidir. Uygulama esnasında özel parlatıcı bir yağa ihtiyaç olmaz ve yüzeyi kendiliğinden parlatır. Dolayısıyla çalışma ortamının tertemiz kalmasını sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir