Atiker Karbüratörlü Lpg Düğmesi ne işe yarar?

Published by: 2

atiker karbüratörlü lpg düğmesi, lpg düğmesinin kullanımı, lpg düğmesi ne işe yarar

Günümüzde her ne kadar teknoloji arabalar dünyasına yansımış olsa da günümüzde halen kullanılmakta olak karbüratörlü diye tabir edilen benzinli araç motorları mevcuttur. Bu karbüratörlü benzinli araçlar isteğe göre enjeksiyonlu araçlardan farkı sadece birisinin motor yakıt sarfıyatı motor sesi ve araçlara takılan lpg işlemeleri ve takılmalarıda farklıdır. Karbüratörlü araçlarda lpg tankı diye tabir edilen araçların genel olarak bağaj ve stepne bölgelerinde bulunup, bu tankların sağlam ama tırtırlı bir boru ile motor kısmındaki lpg beyni diye tabir edilen bölgeye gelip oradan da motora yakıt sağlamaktadır tabiki bu yakıt sarfıyatının muaveni direk olarak tank ve lpg beyinden oluşmuyor lpg beynine bağlı bulunan ve lpg ye elektirik sağlayan benzin ile lpg geçişini sağlayan bir anahtar mevcut bu anahtar  araçlarımızın şoförün ulaşabileceği yerde bulunup isteğe bağllı olarak benzin ile gaz arasında tercih işlemini gerçekleştirmiş olur.atiker karbüratörlü lpg düğmesi, lpg düğmesinin kullanımı, lpg düğmesi ne işe yarar

Atiker karbüratörlü lpg düğmesi araçlarımızda lpg den benzine benzinden lpg ye geçişi oldukca hızlandırır gazı anında kesilmesi ve lpg beynine anında ikaz göndermesi ile kalitesini ortaya koymuştur. Karbüratörlü ve lpg araçlarda sıkca karşılasılan aslında önemsiz gibi görülen bu düğme aslında bir yerde hayati önem taşımaktadır. Sadece bir düğme diye geçmeyin, yolculuk esnasında sürekli olarak lpg benzin arasındaki geçişleri anında ve hızlı gerçekleştirmek atiker karbüratörlü lpg düğmeleri ile daha da kolaylaşır lpg beynine hızlı kesinti ve hızlı dolum gerçekleştirme işlemini kalitesi ile gösterir.

2 comments

  1. Tahir Gürsoy

    Soket şekli aynı olan farklı bir marka göstergeyi ATİKER ile değiştirmek mümkün mü? Hata veya uyumsuzluk yapar mı?

    1. admin Post author

      Bu konuda ne yazık ki bizler uzman değiliz.Konu hakkında bilgi sahibi bir LPG dönüşüm ustası veya servisinden destek alabilirsiniz. Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir