Bayan Psikolog İstanbul

Published by: 0

bayan psikolog, bayan psikolog farkı

Psikolojik destek ya da danışmanlık hizmeti almaya karar verdikten sonraki ilk basamak hangi psikologa başvuracağınız konusunda yapacağınız detaylı ve içinizi rahatlatacak seviyede kapsamlı bir araştırma olacaktır. Araştırmalarınız esnasında göreceksiniz ki bayan psikolog mu erkek psikolog mu konusu da ayrı bir karar aşamasını oluşturmakta ve birçok kişi bayan psikolog istanbul hizmetleri konusunda bilgi edinmeyi amaçlamaktadır.bayan psikolog, bayan psikolog farkı

Terapistin cinsiyeti önemli midir?

Terapistiniz yani bir başka tercihe bağlı olarak psikologunuz, sorununuz ne olursa olsun duruma profesyonel bir bakış açısı ile yaklaşacak ve uygulamalarını bilimsel yöntemler ile destekleyecek yeterli eğitim ve bilgiye sahip olmadan size hizmet vermeyecek olan uzman kişidir. Hatta uzman psikologlar birçok alt dalda uzmanlaşarak aile sorunlarından, cinsel sorunlara, fobilerinizden, depresyona kadar birçok farklı soruna özel yaklaşımlar size yardımcı olmaktadır.

Psikolog seçimi önemli bir konu olduğu gibi hangi cinsiyette olduğunuz önemli olmadan size aynı uygun süreç uygulanacaktır. Ancak toplumumuzdan var olan yaklaşımlardan dolayı ya da kişilerin kendi sosyal yaşantısındaki alışkanlıkları bu yönlü olduğundan dolayı bazı psikolojik hizmetlere başvuran bayanlar yine kendilerine yardımcı olacak kişinin bayan olmasını tercih etmektedir ve bayan psikolog istanbul hizmetlerine yönelmektedir.

Sağlınız konusunda içiniz rahat olsun

Ne kadar bu durum yıkılması ve aşılması gereken bir önyargı olsa da eğer kendinizi bir bayan psikolog ile daha rahat hissediyor ve bu alışkanlığınızı değiştirmeye gerek görmüyorsanız bu konuda da size yardımcı olabilecek birçok uzman bayan psikolog bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir