Bir Siteyi SEO’da Neler Ön Plana Çıkarır?

Published by: 0

seo yaparken nelere dikkat edilmeli, seoda neler önemli, seo yaparken nelere dikkat edilmeli
  • Google’a site haritası eklenmesi

SEO çalışması yapılan sitenin site haritasının Google’a eklenmesi sitenin daha iyi ve daha kısa sürelerde indekslenmesini sağlayacağından mutlaka yapılması gereken bir uygulamadır. Google’a site haritasının nasıl ekleneceğine dair bilgilere kitabın ilgili kısmından ulaşabilirsiniz.seo yaparken nelere dikkat edilmeli, seoda neler önemli, seo yaparken nelere dikkat edilmeli

  • Benzer sitelerden ziyaretçi çekme

SEO çalışması yapılan siteye benzer içerikli sitelerden ziyaretçi çekilebilirse arama motorunun gözündeki değer yükseltilebilir. Bu sebeple SEO çalışması yaptığınız sitenin konusuyla aynı konuda yayın yapan sitelerde tanıtım yazısı yayınlayıp bu tanıtım yazı üzerinden ziyaretçi çekebilirsiniz ya da SEO çalışması yaptığınız site ile aynı konuda yayın yapan siteye reklam verip bu reklamlar üzerinden ziyaretçi elde edebilirsiniz. Bu yöntemleri kullanıp benzer sitelerden ziyaretçi çekebileceğiniz gibi SEO çalışması yaptığınız site ile aynı konuda yayın yapan sitenin paylaşımlarına yorum yaparak orada kendi siteniz ile ilgili vererek de ziyaretçi çekebilirsiniz.

  • Özgün İçerik

Bir internet sitesini diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerinden bir tanesi de sunduğu içeriğin özgün olmasıdır. Farklı olan şeyler her zaman önemli olarak kabul edileceğinden bir sitenin içeriğinin diğer sitelerden farklı yani özgün olması da bu siteyi diğerlerinden daha önemli hale getirecektir. SEO çalışması yapılan sitenin içeriği bu sebeple mutlaka özgün olmalıdır. İçeriği özgün olmayan siteye hangi taktik ile SEO çalışması yapılırsa yapılsın beklenen verim kesinlikle alınamayacaktır.

  • Ziyaretçi ve Ziyaretçi Davranışları
  • Sitede kalma süresi

SEO çalışması yapılan siteye gelen ziyafetçilerin davranışları arama motorları tarafından kayıt altına alınmakta ve site ziyaretçilerin davranışlarına göre değerlendirilmektedir. SEO çalışması yapılan siteye gelen ziyaretçi siteyi girdiği gibi çıkmıyor, bu sitede zaman geçiriyorsa arama motorları bu sitenin kullanıcılar için yararlı bir site olduğu kanısına varırlar. Arama motorları bir siteyi kullanıcılar için önemli görüyorsa sıralamalarda yukarıya çekerek daha fazla kullanıcıya faydalı olmasını sağlamak isterler ki SEO’nun asıl amacı olan sıralama yükselme böylece gerçekleşmiş olur.

  • Diğer sayfaları inceleme

SEO çalışması yapılan siteye gelen ziyaretçiler tek bir sayfayı görüntüleyip siteden ayrılmak yerine site içerisindeki diğer siteleri de ziyaret ediyorsa bu ziyaret edilen sitenin kaliteli ve kullanıcıya hitap eden bir site olduğu anlamına gelir. Bu özelliklere sahip bir site arama motorları tarafından değerli görülürler ve ilgili anahtar kelimelerinde üst sıralama yükseltilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir