Bişektomi nedir?

Published by: 0

bişektomi ameliyatı, bişektomi ameliyatı öncesi, bişektomi ameliyatı sonrası

Günümüzde erkekler ve kadınlar görünüm açısından ideallerine ulaşmak için genç ve sağlıklı bir görünüme sahip olmak için birçok estetik ameliyattan yararlanmaktadır. Bu plastik ameliyatlardan biri de bişektomidir.

Yüzün görünümünü iyileştiren bişektomi, yanak ameliyatı olarak da bilinir. Bişektomi operasyonu ile daha belirgin elmacık kemikleri ve daha ince bir yüz hattı elde edebilirsiniz.bişektomi ameliyatı, bişektomi ameliyatı öncesi, bişektomi ameliyatı sonrası

Kimler bişektomi yaptırabilir?

Bişektomi operasyonu 18 yaş üstü normal kilolu ve yuvarlak yüzlü erkek ve kadınlara uygulanabilmektedir. Ancak fazla kilolu veya obez olanlara veya 45 yaşın üzerindekilere tavsiye edilmez.

Zamanla Bisha adı verilen yağlı keselerin sayısı önemli ölçüde azalır ve bu da ameliyat olan kişinin yüzünde erken yaşlanmaya neden olabilir. Ancak her hasta farklı olabileceğinden doktorun ameliyatı gerçekleştirerek hastayı detaylı olarak değerlendirmesi çok önemlidir.

Bişektomi ameliyatı için uygun olup olmadığınızı öğrenmek için doktorunuz size sorular sorabilir ve ardından bazı testler isteyebilir.

Bişektomi, yüzü daha uzun ve inceltmekle birlikte aynı zamanda yüzün yuvarlaklığından kurtulmaya da yardımcı olur. Bişektomi ameliyatı geçiren hastalar ayaktan tedavi gördükleri gün taburcu edilebilmektedir.

Bişektomi nasıl yapılır?

Bişektomi, yanak inceltme estetiği olarak da bilinen ayakta tedavi bazında yapılan bir ameliyat türüdür. Bişektomi operasyonu lokal anestezi altında yapılır. Ameliyattan önce ağzınızı temizlemeniz çok önemlidir. Bişektomi ameliyatından önce yapılan temizlik, ortaya çıkabilecek enfeksiyon sorunlarının azaltılmasına yardımcı olacaktır.

Bişektomi, bir cerrah tarafından yağ keselerinin yanında yanaklarda küçük bir kesi ile yapılan bir operasyondur. Hastaya lokal anestezi verildikten sonra, cerrah yanakta küçük bir kesi yapar ve onlara doğal bir görünüm vermek için yağlı doku keselerini çıkarmak için forseps kullanır. Yağlı keseler çıkarıldıktan sonra yara dikilir. Bu işlemi her iki yanağa da uyguladıktan sonra yani operasyon bitiminde cerrah, baskı bandajı uygulayarak işlemi tamamlar. Bişektomi operasyonunun tamamı 30 ila 45 dakika sürer ve hasta aynı gün taburcu edilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir