Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

Published by: 0

bölgesel incelme, bölgesel zayıflama, nasıl bölgesel zayıflanır

Özellikle bayanların en büyük güzellik sorunlarından biri de bölgesel kilolardır. Bilhassa göbek ya da basen bölgesinde meydana gelen bölgesel yağlanma vücutta bir şekil bozukluğu ve çirkin bir görüntüye neden olur. En büyük güzellik kusurlarından biri olan bölgesel kilolardır. Bölgesel zayıflama ise bu bölgesel kilo ve yağları eritmek için uygulanan yöntemler bütünüdür. Bölgesel incelme ve zayıflama için öncelikle en doğal yöntemler denenir. Bunlar diyet ve egzersizdir. Yapılan diyet ve egzersiz bölgesel zayıflama için yeterli olmazda ve incelme sağlanamazsa bu durumda farklı yöntemlere başvurulur. Gelişen teknoloji ve bilim ile yeni bölgesel zayıflama yöntemleri de bulunmuştur. Bu yöntemler bölgesel incelme de kesin çözüm olmaktadır.bölgesel incelme, bölgesel zayıflama, nasıl bölgesel zayıflanır

Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir

Bölgesel incelme yöntemleri aşırı yağ ve kilo birikimi olan bölgeler için uygulanan tıbbi müdahalelerdir. Bölgesel incelme için uygulanan yöntemler şunlardır:

  • Liposuction,
  • Mezoterapi,
  • Lipoliz,
  • Karboksiterapi,
  • Ultrashape,

Başlıca bölgesel incelme yöntemleri olarak bilinen bu yöntemler vücudun belli bölgelerine toplanan ve incelme sağlanamayan bölgelerdeki kilo ve yağları eritme ya da alma teknikleridir. Oldukça teknolojik cihazlar ile uygulanan bu yöntemler ile bölgesel kilolara veda edilir. Bölgesel zayıflamayı ve incelmeyi en iyi şekilde sağlayan bu yöntemler ile düzgün ve fit bir vücuda kavuşmak mümkün olmaktadır. Yağ aldırma yöntemi olarak da bilinen Liposuction en sık uygulanan yöntemlerden biridir. Yağ ve kilo birikimi olan bölgelerdeki yağların vakumlanarak alınması ile bölgesel incelme sağlanır.

Bölgesel İncelme Yöntemleri Nasıl Uygulanır

Bölgesel incelme yöntemleri iyi bir estetik cerrahi doktoru tarafından bir tıp merkezinde yapılmalıdır. Herhangi bir merkezde işinde uzman olmayan kişiler tarafından yapılan bölgesel incelme yöntemleri insan sağlığı açısından oldukça risklidir. Bu nedenle mutlaka uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır. Bölgesel zayıflama için kullanılan Mezoterapi ve Lipofiz yöntemleri bölgesel yağlanma olan bölgeye ince iğneler ile yağları eritecek doğal bir karışımın enjekte edilerek yağların parçalanıp atılması sağlanır. Karboksiterapi yönteminde yağlanan bölgeye saf karbondioksit verilir. Ultrashape yönteminde ultrason teknolojisi ile yağlar parçalanır. Radyofrekans yönteminde yağlanan bölge ısıtılarak yağlar eritilir. Tüm bu yöntemler ameliyatsız yağ eriten tedaviler olmasına rağmen uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir