Bölgesel Yağ Aldırma Nasıl Yapılır?

Published by: 0

bölgesel yağ aldırma, bölgesel nasıl yağ aldırılır, yağ aldırma yöntemleri

Yanlış bilinen işlemler dolayısıyla aslında bölgesel yağ aldırma nasıl yapılır tam olarak bilmiyoruz. Genellikle yaz aylarında ön plana çıkan ve birçok bayanın ve erkeğin tercih ettiği yöntemlerden biri olan bu estetik işlem aslında birçok açıdan fayda sağlar. Bu nedenle de sıklıkla kullanılan yöntemlerden bir tanesidir.

Yağ aldırma işlemi adından da anlaşılacağı üzere vücutta biriken inatçı yağların cerrahi uygulamalarla atılmasını sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Bölgesel yağ aldırma nasıl yapılır? Bu işlemde vücudun belli bölgelerinde birikmiş olan yağ tabakasının çeşitli yöntemler kullanılarak parçalanması ve emilmesine dayanır.bölgesel yağ aldırma, bölgesel nasıl yağ aldırılır, yağ aldırma yöntemleri

Genelde daha çok kadınların yaptırdığı düşünürse de bölgesel yağ aldırma işlemi ülkemizde hem erkeklerin hem de kadınların yoğunlukla talep ettiği işlemlerden bir tanesidir. Günümüz şartlarında insanların kendini daha özenli bakması ve vücut şeklini daha güzel hale getirmek istemesiyle bu uygulamaya talep artmış durumda.

Uygulamanın genel olarak her insana uygulanabileceği görülmektedir. Ancak kişiden kişiye göre alınan sonuçlarda farklılık görülebilir. Bunda operasyona giren kişinin yaşı, vücut yapısı ve bu uygulamayı hangi amaçla yaptırdığı önemlidir. Genellikle insanlar zayıflamak amacıyla yağ aldırmayı tercih edebilirler. Bu amaçla girilen uygulamalar genellikle olumlu sonuçlar vermesine rağmen beklentileri karşılayamayabilir. Çünkü zayıflama sürecinde diyet ve egzersiz gibi kişiye özel bir programın hazırlanması gerekir. Ancak bu yolları denemeden yapılan yağ aldırma işlemi doğal olarak talep eden kişinin beklentilerine karşılayamayabilir.

Bu uygulamanın doğru yapılması için öncelikle kişinin vücut yapısının incelenmesi gerekir. Kişinin yaşı, kilosu, vücuttaki yağ oranı gibi kriterler dikkate alınarak uygulamanın nasıl yapılması gerektiğini karar verilir.

Bu işlemde deriye 1 – 2 mm ‘lik kesik atılır. Atılan bu kesiklerden gerekli şekilde yağ emilimi sağlanarak işlem tamamlanır. Kesik atma işlemi daha çok dışarıdan belli olmaması için kasık bölgesine ve iç çamaşırının denk geldiği bölgeleri atılır.

İşlem sonrasında atılan kesikler birkaç ay içerisinde iyileşerek kaybolurlar. Bunun yanı sıra iyileşme süreci de çok kısadır. genellikle 6 ay gibi kısa bir zamanda yağ aldırma yapan kişinin vücudunda oluşan kesikler iyileşecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir