Burun Estetiği Operasyonu Riskleri Nelerdir?

Published by: 0

burun estetiği, burun estetiği riskleri, burun estetiğinin riskleri neler

Burun estetiği olmayı düşünen kişilerin kafasını karıştıran tek nokta oluşabilecek komplikasyonlar ve risklerdir. Bu risklerin varlığı birçok hastayı korkutmakta ve ameliyattan soğutmaktadır. Fakat bu tarz risklerin oluşma ihtimali son derece düşüktür ve birçok hasta ameliyatı sorunsuz bir şekilde atlatmaktadır. Tahmin edildiği kadar zor olmayan bu ameliyat sonrası normal hayata dönüş hızı diğer ameliyatlara oranla çok daha fazladır.burun estetiği, burun estetiği riskleri, burun estetiğinin riskleri neler

 Ameliyat sonrası ilk 1 hafta biraz zor geçecek fakat hasta daha sonra çok daha hızlı bir şekilde iyileşecektir. Bu süreçte oluşabilecek risklerin varlığı kişiyi korkutmamalıdır. Bu durum özellikle burnundan yana problem yaşayan kişiler için geçerlidir. Burnundan nefes alamayan kişilerin sırf riskli diye Bahçelievler burun estetiği operasyonundan uzak durması ileride çok daha ciddi problemlere yol açabilmektedir. Bu sebeple operasyonun risklerini arttıracak davranışlardan kaçınılmalı ve operasyonu başarıyla gerçekleştireceğine inanılmayan uzmanların ameliyatlarına girilmemelidir. Doğru uzman ve sağlık kuruluşu seçimi yaşanabilecek birçok problemi ortadan kaldıracaktır.

 Operasyon esnasında ve sonrasında oluşabilecek riskler nelerdir?

 Bahçelievler burun estetiği sonrasında oluşabilecek riskler ve komplikasyonlar kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. En yaygın görülen problemler normalden fazla olan kanama ve enfeksiyon problemidir. Enfeksiyon problemi doğru antibiyotik kullanımı ile giderilecektir. Kanama probleminin oluşmaması için ise ameliyat öncesine belli başlı ilaçlardan ve besinlerden uzak durulması gerekecektir.

 Nişantaşı burun estetiği sonrasında görülebilen fakat görülme ihtimali çok daha düşük olan komplikasyonlar ise koku alma duyusunda kayıp yaşanması kemik eğriliği ve burun çökmesi gibi problemlerdir. Bu tarz problemler operasyonu gerçekleştiren doktorun hata yapmasına bağlı olarak oluşabilmektedir. Bu sebeple işinin ehli olmayan doktorlardan uzak durulmalı ve ameliyat olmadan önce doktorun yaptığı tüm işler detaylı bir şekilde incelenmelidir. Böylece risk oluşumu ihtimali çok daha düşük olacaktır.

  Burun ameliyatı ile giderilebilecek problemler

 Nişantaşı burun estetiği riskli olduğu kadar faydalı ve gerekli olan operasyonlardan bir tanesidir. Bu tarz bir operasyonla giderilebilecek birçok problem bulunmaktadır. Burun estetiği operasyonun giderebileceği ilk problem nefes alma problemidir. Burundan nefes alamamak birçok kişi için son derece zorlayıcı bir durumdur. Geceleri sürekli olarak horlama ve ağız açık uyuma sorunlarına yol açan bu problem burun estetiği ile giderilebilmektedir. Bunun yanı sıra kemiklerde oluşan eğriliklerin ve burundaki göçmelerinde giderilebileceği burun estetiği operasyonu, kişinin biçimli ve hoş bir buruna sahip olmasına yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir