Burun Ucu Estetiği

Published by: 0

Burun Estetiği, Rinoplasti , Burun Estetiği Ameliyatı , burun ucu estetiği 2

Burun Ucu Estetiği
Burun Ucu Estetiği ameliyatı yani tıp dilinde tip-plasti, burun ucundaki şekil bozukluklarını ve burun ucu kusurlarını gidermek için yapılan bir ” burun ucu estetiği ” operasyonudur. Tip plasti ( Burun Ucu Estetiği ) Operasyonu ile burun ucundaki asimetrik dengesizlikler giderilir. Burun Ucu Estetiği ameliyatı sonrasında Burun ucunda düşüklük ve genişlik gibi problemler ortadan kalkmış olur.

Burun Ucu Estetiği Operasyonunda işlem yapılan bölge burun ucudur. Burun Ucu Estetiğinde Burun ucuna lokal anestezi yapılmaktadır. Burun kemiği ve diğer bölgelerine işlem yapılmamaktadır. Burun ucundaki kıkırdak ve dokulara operasyon yapılır.

Anestezi türü;

Burun Estetiği, Rinoplasti , Burun Estetiği Ameliyatı , burun ucu estetiği

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı Lokal anestezi ya da genel anestezi yapılabilir.

Burun Ucu Estetiğinin Ameliyat süresi;

Ortalama 45 dakika zaman almaktadır.

Ameliyat sonrası iyileşme ve işe dönüş;

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı sonrası aynı gün hastaneden çıkabilir; ertesi gün normal yaşantınıza dönebilirsiniz.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı sonrası Burun ucunuzdaki bantlar ortalama 3-5 gün sonra alınır.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı ile ilgili daha fazla bilgi için iletişim kısmındaki numaralardan bizi arayabilir, ya da iletişim formunu doldurarak mail ile Burun Ucu Estetiği ameliyatı ile ilgili sorularınızı Sorabilirsiniz.

1 ) Burun Estetiği Öncesi Sigara içmek , genel anestezi konforunu ve yara iyileşmesini olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden burun estetiği ameliyatından 1 hafta önce kullanmaya ara vermeniz sizin için iyi olacaktır.

2 )Bayanların aylık periyotları ( adet dönemi ) zamanında kanama durumu fazla olabilir, bu yüzden zorunluluk olmamakla beraber ameliyatınızın ertelenmesi gerekebilir. Bu durumu lütfen doktorunuza bildiriniz

3 ) Aspirin, bitkisel ilaçlar ve vitamin tabletlerinin kullanımı kanamaya eğilimi artırdığı için ameliyat tarihinden 10 gün önce kesilmelidir.

4 ) Üst solumun yolu enfeksiyonu geçiriyor iseniz doktorunuza bildiriniz, ameliyatınızın ertelenmesi gerekebilir.

5 ) Doktorunuz tarafından istenen kan ve idrar tahlillerini ameliyat sabahı yanınızda getirmeyi unutmayınız. Anestezi hekimi tarafından yapılacak muayenede bu sonuçlar gerekli olacaktır.

6 ) Burun Estetiği Ameliyatından 6 saat öncesinden itibaren yeme ve içmeyi kesmeniz gerekmektedir.

7 )Burun Estetiği Ameliyatından önce enfeksiyon riskine karşı tedbir amaçlı antibiyotik enjeksiyonu yapılacaktır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir