Cilt Bakımı İçin Kivi

Published by: 0

cilt bakımı, cilt bakımında kivi, cilt bakımında kivi kullanımı

Kivi, Çin’in Yangzte Nehri Vadisi’nin yetişmektedir, ama bugün tüm dünyada ticari olarak yetiştirilmektedir. Lezzetli yeşil meyve kısmının çevresini saran bulanık kahverengi kabuğu vardır. Kivi, sağlıklı ve parlak bir cilt için katkıda bulunan vitaminleri ve diğer besinleri içerir.cilt bakımı, cilt bakımında kivi, cilt bakımında kivi kullanımı

Sıkı Bir Cilt

Kivi, kolajen üretimi için gerekli olan, suda eriyen C vitaminini bol miktarda içerir. Kollajen cildinizi sıkılaştırmak için yardımcı olan bir bağ dokusu proteindir. Kolajen üretimi yaşlanma ile azalır ve cilt elastikiyetini kaybeder. Kivi özü gibi yaşlanma görünümünü yavaşlatan cilt bakım ürünleri kollajen üretimini uyarır.

Yumuşak Bir Ten

C vitamini sıkılaştırmakla kalmaz, aynı zamanda dokuları tamir eder. Kivi portakal karışımında daha fazla C vitamini vardır. C vitamini kesik ve sıyrıkların iyileşmesinde yardımcı olur ve aynı zamanda kaba, kuru cildi önlemede yardımcıdır. Kivi özü içeren cilt bakım ürünlerinin yanında çilek ve narenciye içeren salata yiyerek C vitaminini artırmak, cildinizi içten dışa korumaya yardımcı olur.

Pürüzsüz Bir Cilt

Kiviyi iyi bir E vitamini kaynağıdır. Maryland Üniversitesi,  E vitamininin bölgesel uygulanması, yüzdeki çizgilerin ve kırışıklıkların derinliğini azaltmaya yardımcı olacağını bildirmiştir. Harici olarak E vitamini ile ilgili çalışmalar olumsuz sonuçlar vermektedir ama çalışmalar devam etmektedir. Vitamin E ile yapılan hayvan testlerinde UV ile aktive olan cilt kanserinin azaltılabildiği gösterilmiştir.

Genç Bir Cilt

Zaman ve zamanın oluşturdukları geriye döndürülemez ama yavaşlatmak mümkün olabilir. Kivi vücutta yaşlanma etkilerini geciktiren antioksidanların önemli bir kaynağıdır. Antioksidanlar, hücre yenilenmesi ve sağlıklı hücrelere zarar veren serbest radikalleri nötralize eder cilt kalınlığı ve sıkılığı etkiler. Kivi, vitamin C, E, likopen ve serbest radikallerle savaşan diğer maddelerin karışımıdır ve mutlaka diyetimize eklenmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir