Cilt Bakımında Kırışıklık Karşıtı Ürünler

Published by: 0

kırışıklık karşıtı ürünler, cilt kırışıklığına karşı ürünler, cilt kırışıklığını giderme

Yaş ilerledikçe, vücudumuzdaki değişim kırışıklıklar ile belirir. Her ne kadar yaşlanma belirtileri, doğal bir süreç olsa da kırışıklıklar ve sarkmalar da en dikkat çeken yüzümüzdür. Göz ve göz çevresinde, burnumuz vb. cilt bakımında kırışıklıklar yüz ve dekolte bölgemizde görüldüğünden belirtileri engelleyemez ancak geciktirebiliriz. Sağlıklı besinler tüketerek, spor yaparak ve kırışıklık karşıtı ürünler kullanarak, serumlar ile zamanı yavaşlatmak mümkün olur. Bu nedenle 20’li yaşlardan itibaren kırışıklık belirtilerini geciktirmek için cilt bakım ürünlerinin kullanılması gerekir. Cilt tipinize uygun, hafif nemlendirici özelliği olan ürünler tercih edilebilir. 40’lı yaşlarda ise cilt nemini kaybetmeye başladığı için kırışıkları toparlayan, cildi besleyen ve sıkılaştıran ürünleri olan gece, gündüz kırışıklık karşıtı ürünler kullanılması yerinde olur.kırışıklık karşıtı ürünler, cilt kırışıklığına karşı ürünler, cilt kırışıklığını giderme

Kırışıklık Karşıtı Ürünler İle Cildinizi Besleyin

Göz çevresi, kırışıklıklarınızı önlemek ve ilk bakım yapmanız gereken bölgedir. Çünkü gözün etrafındaki deri, yüzün en nazik, zayıf ve alerjik, dış etkenlere karşı daha duyarlı olup, yıpranmaya karşı müsaittir. Özellikle güneşin zararlı ışınlarından etkilenir, göz çevresindeki deri yüzün diğer kısımlarından 7 kat daha ince olmasından kaynaklanır. Göz çevresini saran ve gergin tutan kas yapısı zayıf olduğu için yüz için kullanılan maske ve kremler göz çevresi için uygun değildir. Kırışıklık karşıtı ürünler, yaşınıza ve cilt tipinize göre hem göz çevresini sıkılaştırır, parlaklık verir ve yüzünüzün daha canlı görünmesini sağlar.

  • Kırışıklık karşıtı ürünlerin içinde ise; UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu 8 ile 10 koruma faktörü bunmaktadır.
  • A, C ve E vitaminleri; peptit, retinol ve koenzim Q – 10 ve meyve asitleri bulunur. Cildin nem dengesini koruyarak kaş, dudak ve göz çevresinde oluşan kazayağı çizgilerini engeller. Kalojen üretimini artırarak cildin gergin olmasını sağlar.
  • Kırışıklık karşıtı ürünler; gündüz ve gece kremleri, serumlar ve tabletlerdir.

Kırışıklık karşıtı ürünlerin gündüz kullanılan kremler; cildin makyaj altında nem dengesini korur. Cildin yenilendiği zaman uyku vaktinde kullanılan gece kremleri; cildin yenilenip, toparlanmasına yardımcı olur. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için gündüz, kırışıklık karşıtı olan ürünler devamlı kullanılmalıdır. Serumlar ise anti-aging ürünlerdir ve kelime olarak yaşlanma karşıtı anlamına gelmektedir. Kırışıklık karşıtı ürünlerde içeriğini ve markalarını bildiğiniz, anti alerjik olarak üretilen ürünleri kullanmaya cilt sağlığı için dikkat edilmelidir. Cildimiz 3 katmandan oluşuyor; epidermis, dermis, hipodermistir. Yüzeyde bulunan kısım epidermis derinin rengini ve nemini belli eden katman, 15 – 28 günde bir kendini yeniler. Dolayısıyla devamlı kullanılan bir ürün cildiniz de 15 gün sonra kendini gösterir. Kırışıklık karşıtı ürünlerin içeriğindeki bazı maddeler, vücudun kendi kendine üretemeyeceği, besinlerden sağlayamayacağı maddelerde vardır. Kırışıklık karşıtı ürünler, uzmanlar tarafından yoğun araştırmalar sonucu içerikleri yapılmış, uzun süren test aşamalarından geçen ürünlerdir. Bir cilt sorununuz yoksa kırışıklık karşıtı ürünleri kullanmak fayda sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir