Cinsel terapi merkezi nasıl destek olur?

Published by: 0

cinsel terapi merkezi, cinsel terapi merkezinin eğitim durumu

Cinsel sorunlarınız konusunda eğitim almış ve bu eğitimini deneyim ile geliştirmiş bir psikiyatrist ya da uzman psikolog aracılığıyla bireye ya da çifte uygulanan psikolojik temelli bilimsel yöntemler sürecine cinsel terapi denmektedir. Cinsel terapi merkezinde uygulanan bu tedaviler kognitif davranış terapisi olarak sınıflandırılır.

Cinsel sorunlar ve kaynakları

İnsanların davranış şekilleri ve cinsel yaşamı fiziksel, sosyal ya da psikolojik etmenlerden kolayca etkilenmektedir. Cinsel yaşam yalnızca cinsel organlarımız ile ilişkili değildir. Cinsel isteklerimiz ve davranışlarımız ayrıca duygu ve düşüncelerimiz, daha önemlisi süregelen genel inanışlar ile de yakından ilgilidir. Yerleşik inanışlar genelde hatalara yol açan yanlış bilgilerden oluşmaktadır.  cinsel terapi merkezi, cinsel terapi merkezinin eğitim durumuCinsel problemlerin ortaya çıkmasında kişilerin hem fiziksel hem de psikolojik özelikleri aynı anda ve ilişkili olarak etkili olmaktadır. Bu duruma bağlı olarak cinsel problemlere uygulanan terapi de neden olan etmenlere göre değişiklik göstermektedir.

Neden cinsel terapi merkezi

Cinsel terapi merkezi tam bu noktada bir çözüm kaynağı oluşturmaktadır. Kişi ya da kişiler ile görüşme sağlanarak sorunlarının nedeni tespit edilir ve sorun kökeninden çözülmeye çalışılır. Sorunun nedenine bağlı olarak farklı psikoterapi yöntemlerinden ya da ilaçlardan yardım alınabilir. Tüm diğer sağlıksal sorunlarınızda olduğu gibi cinsellik konusunda da size destek sağlayan kurum ve kişiler uzman olmalı, dahili olacağını süreç bilimsel esaslı ve kanıtlanan verilere dayalı olmak zorunluluğundadır.  Cinsel terapinizde bulunabilecek ekipte psikologların yanı sıra psikiyatrist, kadın doğum uzmanı, ürolog gibi farklı dal uzmanlarının da yer alması sağlanabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir