Derin Isı Tedavisine Dair

Published by: 0

derin ısı tedavisi nedir, derin ısı tedavisinin etkileri, derin ısı tedavisi ve yararları

Uygulanmasına karar verdiğiniz derin ısı tedavisinin detayları hakkında bilgilerle sizlere yardımcı olacağımıza inanıyoruz. Zayıflamada ve yosun uygulamalarında ısı battaniyesi kullanılarak kilolu vücudu yağlı kişilerde de özellikle de kullanılır vücuda yedirilen masajla ile sürülen bitkisel ürünün ısı yardımıyla ciltten emilmesini de sağlar. Kalın yağın içerisinde ki ısı yardımıyla dolaşımın hızlanmasına birikmiş olan atık maddeyle birlikte toksin dolu olan lenf ile sıvının atılmasına da yardımcı olur. Zamanla ürünün hızlı bir şekilde derin ısı tedavisinin detayları ciltten daha iyi alınmasına da ve daha iyi olumlu etkiler göstermesini de sağladığı da görülmüştür. derin ısı tedavisi nedir, derin ısı tedavisinin etkileri, derin ısı tedavisi ve yararları

Derin Isı Tedavisinin Hakkında Genel Bilgi 

Uygulama için tavsiye edilen süre ise haftada 2 kez olmasıdır. Tedavide kullanılan yöntemler ise: Elektro terapi ile aşama halinde doğru akımla başlanır sonra alçak frekanslı akımlar ile devam edilir son aşama ise orta frekans ve son olarak yüksek frekanslı akımlar verilir. Isı tedavisi ise yüzeysel ve derin olmak üzere ikiye ayrılır Derin ısı tedavisi enerji çeşitlerinin uygulamasıdır. Lokomotor yönetiminde hastaların; fonksiyon ve metabolizmanın ayarlanmasında, oluşan tutuklukların ve ağrının azaltılmasında ve özellikle de işlevsel bağımsızlığın devamında uygulanır. Uygulanan metotlar ise sıcak, soğuk ve ultrasonladır. Tedavinin derin ısı tedavisinin detayları ile üzerinizde ki çok olumlu etkilerinin çok kısa zaman da hissederek kendiniz daha zinde ve sağlıklı olduğunuzu göreceksiniz.

Derin ısı bazı sağlık sorunlarında oldukça yaygın şekilde kullanılan bir tedavi şeklidir. Isı verildiğinde damarlar genişler, kan akışı daha kolay olur kanda bulunan oksijen ve besin miktarı daha çok olur ve vücut kendini daha rahat hisseder. Isı tedavisi oldukça faydalı olmaktadır. Fizik tedavi olarak da uygulanan derin ısı tedavisi olumlu şekilde yanıt vermektedir. Isı verilen vücut daha çabuk toparlar ve zamanla ısının verdiği rahatlıkla  ağrılar hafifler. Derin ısı tedavisi nedir? Derin ısı tedavisi vücuda kızılaltı ışınlar ile verilen radyo ve ses dalgaları ile de verilebilen bir tedavi şeklidir. Sıcak su, yada değişik aparatlar ile uygulanan ısı tedavisidir. Derinin bir miktar altına uygulanan ısı insan vücudunda yan etkisi olmayan bir ısı olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir