Dexter New Blood

Published by: 0

Dexter New Blood konusu, Dexter New Blood nedir, Dexter New Blood oyuncuları

Yabancı dizi izlemeyi seviyorsanız ve suç, seri cinayet konulu dizileri tercih ediyorsanız öncelikle normal dexter dizisini başlayıp bir solukta bitirmenizi tavsiye ederim. Daha sonrasında da uzun bir aradan sonra yeni sezonları çekilmeye başlayan Dexter New Blood dizisini izlemenizi öneririm. Dexter nasıl bir dizidir, bu konuya biraz değinebilirim.Dexter New Blood konusu, Dexter New Blood nedir, Dexter New Blood oyuncuları

Dexter Miami polis teşkilatında kan uzmanı olarak çalışan analisttir. Olayın oluşunu vb. kan izlerinden çıkartmaktadır. Polis teşkilatına katilleri yakalamasında yardımcı olan Dexter aslında kendisi de bir seri katildir. Yıllar önce bir seri katilin annesini motorlu testere ile gözünün önünde doğraması sonucunda geçirdiği çocukluk travması sonrasında bilinç altında bir katil büyümeye başlamıştır. Dexter annesi öldürüldüğünde kendisini bulan şerif tarafından evlatlık edinilir. Ergenlik çağına geldiğinde Dexter’da anormal bir durum olduğunu sezen şerif bu anormal durumu yani öldürme isteğini en azından iyi bir şey için kullanması için Dexter’ı yönlendirir. Öncelikle işlediği suçlarda nasıl yakalanmayacağını evlatlık oğlun öğreten şerif sonrasında bu bilgilerini sadece kanunun cezalandırmasından bir şekilde paçayı kurtarmış olan zararlı kişileri ortadan kaldırmasında kullanmasını öğütler.

Dexter üvey babası şerifin öğrettikleri ve sonrasında mesleğinin ona kattıkları ile birlikte bir adalet sağlayıcı olur. Kanundan bir şekilde kaçmış suçlular artık Dexter’ın ölüm masasında son bir yargıya çekilir ve suçları kendilerine hatırlatılarak infazları gerçekleşir. Öldüğü kişileri poşetlere sarıp okyanusa atan Dexter uzun bir süre adalet sağlamaya devam eder. Ancak her seri katil gibi o da bazı kaçınılmaz hatalar yapar ve bir şekilde polis teşkilatının takibine girer. Üvey kardeşi ve ekibinin takibine giren Dexter bir şekilde paçayı kurtarır ve sakin bir hayata başlamak için adımlar atar. Bu süreçte evlenir, çocuğu olur. Dexter’ın çocuğu da kendisinin kaderini yaşar ve eşi çocuğunun gözü önünde doğranarak öldürülür. Bu olaydan sonra Dexter Miami’den uzaklaşır ve küçük bir kasabaya yerleşir. Buraya yerleşirken adını Jim olarak değiştirir. Aradan yıllar geçmiş ve Dexter’ın oğlu büyüyüp öldü sanılan babasının aslında hayatta olduğunu öğrenip onu aramaya başlamıştır. Yerleştiği küçük kasabada oğlu tarafından bulunan dex artık kendisinin öldürme arzusunu içinde barındıran oğlunu bu histen uzak tutmaya çalışacak ve kötü olaylar yaşanmaması için elinden geleni yapacaktır. Dexter New Blood hala yayını devam eden bir dizi mutlaka bir göz atın derim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir