En Etkili El bakım Yöntemleri

Published by: 0

el bakımı için neler yapılmalı, el bakımı yapma, el bakımı önerileri

Mesele şu ki, cilt bakımına çok dikkat eden kadınlar el bakımını ihmal ediyor. Gün içerisinde toza, kire ve bazı kimyasallara maruz kalan ellerinizi yıkamak yeterli olmayacaktır. Özellikle soğuk hava nedeniyle ellerin ciddi şekilde yaralandığı dönemlerde her kadın vakit kaybetmeden ellerine bakım yapmalıdır. El bakım tekniklerinizle profesyonel desteğe ihtiyacınız yok! Dilerseniz ellerinizi evde tedavi etmek için çok doğal yöntemler kullanabilirsiniz. Bu bağlamda size bazı bakım ipuçları verebiliriz!el bakımı için neler yapılmalı, el bakımı yapma, el bakımı önerileri

El bakım yöntemleri

Nemlendirici bir maskenin eller için çok önemli olduğu bilinmektedir. Nemlendirici bir maske, çatlamış ellerin iyileşmesi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Muz ve badem yağı bu konuda size yardımcı olabilir. Yarım muz ve bir çay kaşığı badem yağından çok etkili bir karışım yapabilirsiniz. Bir kaseye yarım muz almalısınız. Ardından badem yağı ekleyerek muzu ezmeye başlamalısınız. Bu karışım; Ellerinize masaj yaparak uygulayınız. Haftada bir uygulayacağınız bu karışım ellerinizin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca “El bakımı için öneriler” yazımızda nemlendirici el maskesini anlattık, inceleyebilirsiniz…

Ellerinizdeki yaşlanma belirtilerinden endişe ediyorsanız, neden peeling yapmayı denemiyorsunuz? Peeling sayesinde hem ellerinizi gençleştirebilir hem de elinizdeki ölü deriden kurtulabilirsiniz. Bunu yapmak için bir yemek kaşığı toz şeker, bir çay kaşığı zeytinyağı ve yarım yemek kaşığı süt gerekir. Tüm malzemeleri bir kapta birleştirin. Daha sonra karışımı ellerinize sürün. Özellikle üst kollara masaj hareketleriyle uygulanmalıdır. Bu işlemi 10 dakika boyunca tekrarlamanız gerekmektedir. Cilt temizleme; Haftada bir uygulandığında etkilidir.

Doğal yağlar ellerinizi dilediğiniz kadar yumuşak hissettirecektir. Bu aşamada yarım yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı yeterli olacaktır. Bu yağları bir kapta iyice karıştırmalısınız. Bu karışıma bir çay kaşığı bal ekleyebilirsiniz. Ardından oluşan karışımı çatlamış ellerinize masaj yaparak uygulamayı deneyin. Alternatif olarak, karışıma kendi nemlendiricinizi de ekleyebilirsiniz.

Bir cilt bakım ürünü ile hayal ettiğiniz ellere kavuşabilirsiniz. Güneşe maruz kalmak ellerinizde çok hoş olmayan lekelere neden olabilir. Bu noktada vakit kaybetmeden destekleyici bir tedavi hazırlamalısınız. Bunun için bir çay kaşığı kabartma tozu, bir çay kaşığı bal ve birkaç damla limon suyu uygundur. Tüm malzemeleri karıştırıp elinize uygulamanız gerekiyor. Ellerinize 5-10 dakika masaj yaparak uygulayınız. Ellerinizi ılık suyla durulayarak ellerinizin normalden daha sağlıklı ve göze daha hoş geldiğini göreceksiniz! Destekleyici ajanı haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Sağlıklı eller için vitamin takviyesi yapılmalıdır. Özellikle E vitamininin cilt için çok önemli olduğu unutulmamalıdır. Kış aylarında yeterince güneş görmüyorsanız, ihtiyacınız olan E vitaminini ellerinize almak için eczanenizden E vitamini kapsülleri almayı denemelisiniz. Bir kapta bir E vitamini kapsülü, bir çay kaşığı zeytinyağı ve bir çay kaşığı sütü karıştırın. Daha sonra elinizle masaj yapın.

Sonuç olarak bu yöntemlerden herhangi birini tercih ederek ellerinize bakım yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir