Evlilik psikoloğu kimdir?

Published by: 0

evlilik psikoloğu, evlilik psikoloğu ne iş yapar

Evlilik psikoloğu adını ülkemizde son zamanlarda daha sık duymaya başlamamıza rağmen yine de evlilik psikoloğu kimdir gibi soru işaretleri hala kafamızda yerini almaktadır. Peki bu aşina olmamıza rağmen hala yabancı olduğumuz evlilik psikologları neler sunmakta, nasıl çalışmaktadırlar?evlilik psikoloğu, evlilik psikoloğu ne iş yapar

Evliliğinize uzman eli değsin

Evlilik psikologluğu bilimsel yaklaşımlar ile evliliğinize daha yüksek bir kalite ve farklı iletişim şekilleri getirmeyi amaçlayan meslek grubudur. Bir tür evlilik içi daha etkili iletişim ve duygu ifadelerini geliştirme konusunda eğitmen olarak düşünebileceğiniz evlilik psikologları, size hap bilgiler yerine evliliğinizin kendine özgü olumlu ve olumsuz yanlarına, bulunduğunuz sosyo-kültürel konuma ya da imkanlarına uygun olarak farklı bakış açıları sunar ve sizin de çabanızla eşinizle daha sağlıklı şekilde sorunlarınızı çözmenize olanak sağlar.

Tüm aşamaların bilimsel ve psikolojik teknikler ile ilerlendiği evlilik terapilerinde tüm süreçler sizin durumunuza uygun olarak belirlenmekte bu nedenle hiçbir terapi için kesin ücret, süre ya da terapi adı belirlemek mümkün olamamaktadır. Ancak evlilik psikoloğu kimdir sorusunu kavradığınız ve önyargısız bir yaklaşımla çabaladığınızda, doğru terapistle de birlikte çalışmak sizin güven ve dürüstlük kaygılarınızı yok edecektir.

Evlilik psikoloğu ile çalışmak

Birçok kişi için evinin içerisinde olanları, tartışmaları, cinsel hayatını ya da iç dünyasından geçirip yine içine attıklarını rahatça söylemek zor olabilir ancak evlilik psikoloğunun mahremiyet çerçevesinde çalıştığını ve mesleğinin bu olduğunu unutmadan profesyonelce yaklaşımda bulunmak evliliğiniz için kurtarıcı olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir