Evlilikte Cinsel Sorunlar

Published by: 0

evlilikte cinsel sıkıntılar, cinsel sorunların sebebi, evlilikte ortaya çıkan cinsel sorunlar

Evliliğin başında gelen cinsellik bazı zamanlarda sorun olarak karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda evlilikte cinsel sorun yaşayanlar boşanma derecesine bile gelmiş durumdalar. Kadın erkeğin en önemli bağı sekstir. Cinsel hayata gereken önemi, özeni göstermek daha mutlu bir aile hayatını size sunar. Evlilikte cinsel sorun olan bir sebep ise ten uyumsuzluğudur. Kadın ve erkeğin vücut sıvıları, ter dâhil uyumlu olması gerekmektedir. Ten uyumu sorunu olmayan çiftler birbirini arzular, gün içinde özler ve cinsel aşk dediğimiz duyguyu en güzel şekilde yaşarlar. Diğer bir sebep cinsel isteksizliktir. Bu sorun çiftlerin yaşamını oldukça olumsuz etkiliyor.evlilikte cinsel sıkıntılar, cinsel sorunların sebebi, evlilikte ortaya çıkan cinsel sorunlar

Evlilikte Neden Cinsel Sorunlar Oluşur?

Cinsellikte orgazm beklenen bir sonuçtur. İnsanlar cinsellikte doyum aldıklarını isterler. Bu erkeklerde kadın alamasa da erkek doyum aldığını söyleyebilir. Genellikle uzun sürekli ilişkilerde orgazmın boyutuna göre de cinsellik artabilmektedir. Sizin için önemli olan eşinize ve kendinize bakmaktır. Sadece kendinizin doyumluluğu ya da ben bu ilişkiyi başarabilir miyim? Düşüncesi ile değil de, denemediğiniz şeyleri deneyerek eşinizi de kendinizi de tatmin edebilirsiniz. Eşinizin cinsellikte sorun yaşamamak için, gözlemleyin ve neler hoşuna gittiğine bakın ona göre yaklaşın ve sürekli değiştirmeye özen gösterin.

Cinsel Sorun Yaşamamak İçin Neler Yapılabilir?

Evliliğiniz de sorun yaşamamak için, kesinlikle istemsizce davranmayın. Seks esnasında istemiyor gibi olmanız partnerinizi kötü etkiler ve ilerisi için birbirinizden soğuma hissi oluşabilir. Ayrıca cinsel sorun aldatmaya sürükleyebilir veya devamlılık aynı tarzda devam etmesi, ilişkinizde aldatmaya yönelik oluşumlar gözlemlenebilir. Bu yüzden eşinize sürekli farklı tarzda davranabilirsiniz. Cinsellikte sorun yaşamamak için farklılık önemlidir. Farklı tarzda giyinmeniz kendinize bakım yapmanız, süreklilik ve daha uzun bir ilişki için önemlidir.

Cinsellik Olmadığı Zaman İlişki Devam Eder Mi?

Eğer evliliğiniz de cinsellik yoksa bunun sorun teşkil etmesi tamamı ile size bağlı bir durumdur. Bazı insanlar cinselliğe önem vermezken, bazı insanlar için ise cinsellik ön plandadır. Evlilikte arka planda cinselliğin olması, insanlar aile ilişkilerine önem vermesi anlamına gelmese de, iş ile ilgilenmek, aile ilgilenmek de evliliğin uzun ömürlü olması için önemlidir ve cinsel hayat olmadan evlilik devam edebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir