Gece Duşunun Faydaları

Published by: 0

gece duşu, gece duşu faydaları, gece duşunun yararları

Birçok kişi sabah işe ya da okula gitmeden önce duş almayı tercih etmektedir. Fakat yapılan araştırmalar gösteriyor ki aslında sabah duş almaya oranla gece duşu daha faydalı. İşte yapılan araştırmalar neticesinde gece duş almanın bazı faydaları.

Uyku Düzeni

Gece duş almak uyku düzeninizi yerine getirecektir. Öyle ki eğer uyumadan yaklaşık 90 dakika önce ılık bir duş aldığınız vakit vücut ısınız dengelenecektir. Bu da daha rahat uykuya dalmanıza yol açar. Eğer geceleri uyku sorunu çekiyorsanız bu yöntemi mutlaka denemelisiniz.gece duşu, gece duşu faydaları, gece duşunun yararları

Cilt Sağlığı

Saçlarımız gün içinde toz, kir gibi unsurları tutar. Bu yüzden bu şekilde yatağa girdiğiniz vakit yastığınız da siz fark etmesiniz de yüzünüz de bundan etkilenmektedir. Bu sebeple cilt sağlığı için her gece duş almak cilt sağlığına da iyi gelecek bir unsur olacaktır. Tabii ki saçı her gün yıkamak da saça iyi gelecek bir şey değildir bu sebeple sadece suyla da yıkayabilirsiniz.

Aynı zamanda her gece 5 dakikanızı ayırıp duş aldığınız vakit mevsimlik alerjilere de iyi gelecektir. Çünkü mevsimsel alerjilere sebep olan unsurlar arasında toz ve kir gibi unsurlar da bulunmaktadır.

Daha Sağlıklı Saç Görünümü

Sabah kalkıp hızlı bir şekilde duş aldıktan sonra saçların kuruması için saç kurutma makinesini kullanırız. Bu da saçın aslında doğallığına zarar vermektedir. Bunun yerine gece duş alıp saçın kendiliğinden kurumasını beklersek saç ihtiyaç duyduğu nemi alacaktır.

Terlemenin Önüne Geçer

Özellikle yaz aylarında sıcaktan dolayı geceleri uyuduğunuz yerde terleyen birisiyseniz işte geceleri ılık bir duş almak bunun da önüne geçecektir. Böylece sabah kalktığınız zaman istenmeyen bir kokuyla karşı karşıya kalmamış olacaksınız.

Kas Ağrısına İyi Gelir

Kas ağrısı özellikle spor yapan kişiler için oldukça sıkıntıdır. Ertesi gün uyanıldığı vakit tarifsiz bir ağrı ile karşı karşıya kalmak mümkün olacaktır. İşte bunun da önüne geçmek için geceden duş almak iyi gelecektir. Sadece ağrılara iyi gelmekle kalmaz bunun yanı sıra gece yaşanabilecek krampların da önüne geçecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir