Göbek Eriten İçecekler Nelerdir?

Published by: 0

göbek eriten içecekler, hangi içecekler göbek eritir, içecekler ile göbek eritme

Su: Sıfır kalori değeriyle mideye doygunluk hissi vermektedir. Vücut kendini ısıtırken enerji sarf etmekte ve bu şekilde kalori yakımı gerçekleşmektedir. Su içtiğinizde sıfır kalori alacağınız için vücut kendi bünyesinde olan enerjiden kullanır yani yağlardan sağlanır. Bu nedenle göbek bölgesindeki yağlar, su ve egzersiz ile yakılabilmektedir. Su ne çok sıcak ne de çok soğuk olması gerekir. Günde en az 3 litre su tüketilmelisiniz. Suyu sade tüketmekte güçlük çekiyorsanız bir parça limon yada taze nane ile içilebilir.

Yeşil Çay: Metabolizmayı hızlandırma özelliğiyle bilinmekte olan yeşil çay diyet yapanların gözdesi içeceklerdendir. Yeşil çay yağ yakımına katkı sağlamaktadır. Günde en az 3 bardak içtiğinizde her bardakta en az 100 kalori yakma özelliği bulunuyor. Etkili bir zayıflama sağlamaktadır. Zayıflatmasının yanı sıra kanseri de önlemeye yardımcı olmaktadır.göbek eriten içecekler, hangi içecekler göbek eritir, içecekler ile göbek eritme

Süt: Bölgesel yağ yakımın da etkili olan süt, metabolizmayı hızlandırmaktadır. Günde 2 bardak kalsiyum yönünden zengin olan yağsız süt içildiği zaman özellikle de karın bölgesindeki yağ hücrelerinin erimesinde çok faydalıdır. Sadece sütü şekersiz tüketmelisiniz.

Buğday Proteinli İçecekler: Bu tür içecekler kas oluşumuna yardımcı olmaktadır. Özelliklede oldukça sağlıklı bir besin kaynağı sağlar.

Soya Sütü: Proteini yüksek lifli bir içecek olan soya sütü tok tutmaktadır. Günde 2 bardak tüketildiği zaman yağ yakımını hızlandırmaktadır. Soyaya alerjisi olanlar bu içeceği tüketmemeli. Tek dezavantajı ise kalsiyum yönünden zayıf olma durumudur..

Elma Sirkesi: Vücutta depolanan fazla yağların erimesini sağlamaktadır. Karaciğer detoksuna faydası vardır. Sabahları tüketilmesi önerilir. 1 bardak ılık su içerisine yaklaşık 1 tatlı kaşığı elma sirkesi koyulmalı. Mide rahatsızlığı olanlar ise sirke tüketmemelidir.

Şekersiz Meyve Püresi tüketimi: bilhassa da karpuz bu içecekte çok faydalı bir besindir. Karpuzu dilimlenerek püre haline getirip içine şeker ilave etmeden her gün 2 bardak tüketiniz.

Buzlu Naneli Çay: Nane midenin daha iyi çalışmasını sağlamaktadır. Metabolizmayı hızlandırır ve özelliklede şişkinliği gidermektedir. Bu şekilde özellikle karın bölgesindeki yağ yakımına yardım etmektedir. Yaz mevsiminde buzlu tüketilmesinde sakınca bulunmakta, kışın ılık tüketilmesi gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir