Göğüs Büyütme Estetiğinin Kapsamı

Published by: 0

göğüs büyütme estetiği, göğüs büyütme operasyonu, göğüs büyütme ameliyatı

Göğüs büyütme ameliyatları, estetiğe duyulan ihtiyacın ve tıbbın gelişiminin teknoloji ile birleşmesi sonucunda doruk noktasına ulaşmış, kadınların özlem duyduğu göğü ölçülerine ulaşmalarını yolu ardına kadar açılmıştır. Bu operasyonların gerçekleştirildiği plastik cerrahi merkezleri de hızla artmaya devam etmektedir. Sağlığa uygun ortamlarda ve uzman cerrahlar eliyle gerçekleştirilen bu operasyonlar her ne kadar basit ameliyatlar olarak görülse de uzmanlık gerektiren cerrahi müdahalelerdir. Bu nedenle bu operasyonları yaptırmak isteyen kadınların mutlaka uzmanlığından emin olduğu güvenilir kuruluşlara ve doktorlara başvurmaları elzemdir. Ülkemizde de bu alanda kendini yetiştirmiş, uzmanlaşmış, yenilikçi sağlık kuruluşları vardır. Vücudunuzda yapılacak bir değişiklik söz konusu olduğunda uzman ellerde olduğunuzun bilincinde olmak, size kendinizi güvende hissettirecektir.göğüs büyütme estetiği, göğüs büyütme operasyonu, göğüs büyütme ameliyatı

Göğüs büyütme cerrahisi nasıl yapılır?

Söz konusu operasyonların uzman kişilerce yapılmasının çok önemli olduğu bir kez daha vurgulandıktan sonra operasyonun detaylarına göz atabiliriz. Öncelikle söylenmesi gereken, istediğiniz ölçülerde bir göğse sahip olmanız mümkün olsa dahi, sağlığınızı olumsuz etkileyecek boyutlarda bir göğüs tercih etmemeniz gerekir. Bu konuda uzman cerrahlar size yardımcı olacak ve sizin istediğiniz ölçüleri de temel alarak size uygun bir büyüklük ve şekilde olacak biçimde bir göğüs operasyonu önereceklerdir. Bu konuda doktorunuzun tavsiyesine uymanız sağlığınızı garanti altına alacaktır. Göğüs büyütme estetiğinin yöntemine değinmek gerekirse, bu operasyonlarda silikon ve protez benzeri malzemelerin kullanıldığını belirtmek gerekir. Ameliyat öncesinde yapılan sağlık kontrollerinde bir sorun olmaması halinde yapılan bu ameliyatlar, ameliyat sonrasında herhangi bir iz kalmamasını garanti etmektedir. Eskiden göğüs büyütme estetiğinin yöntemi sonucunda göğüs altında bir kesik izi bırakan bu operasyonlar artık tıbbın da gelişmesi ile birlikte herhangi bir iz bırakmamaktadır. Kesilen yerlerde oluşacak izler ameliyat sonrasında hemen geçmese de birkaç ay içerisinde silikleşmekte ve kaybolmaktadır. Ayrıca, şimdilerde göğüs altı yerine, koltuk altına denk gelecek şekilde yapılan kesik izleri zaten görünmesini oldukça zorlaştırmaktadır.

Yan etkileri var mıdır?

Günümüzde gelişen teknolojini sayesinde, bir yan etki bırakmaksızın estetik ameliyatlar yapılabilmektedir. Göğüs bölgesinde yapılan operasyonlarda süt bezlerinin zarar görmesi engellenmekte, dolayısıyla hormonsal bir sorun da gözlemlenmemektedir. Ancak tüm bu koşulların gerçekleşebilmesi için elbette uzman doktorlara güvenilir kuruluşlarda ameliyat olunması gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir