Göğüs Estetiği Ameliyat Süresi

Published by: 0

göğüs estetiği ameliyatı, göğüs estetiği süreci, göğüs estetiği yapım süresi

Günümüzde imkânların gelişmesi sayesinde insanlar her alanda olduğu gibi sağlık alanında da bu durumdan faydalanmaktadırlar. İnsanlar sahip oldukları vücutların ölçülerinin standartlara uygun olmasını istemektedirler. Fakat bazen genetik bazen de çevresel faktörlere bağlı olarak bu durum değişkenlik göstermektedir.göğüs estetiği ameliyatı, göğüs estetiği süreci, göğüs estetiği yapım süresi

Hangi durumlarda göğüs estetiği yaptırabilirsiniz?

Özellikle hamilelik ve emzirme döneminde kadınların göğüslerinde çeşitli değişiklikler meydana gelmektedir. Bu sürede hacim kaybederek sarkan göğüsler estetik operasyon ile eski haline geri dönebilmektedir. Geçireceğiniz operasyon emzirme konusunda herhangi bir sorun oluşturmayacaktır. Meme kanseri sonucunda göğüslerini kaybeden kadınlar da fiziksel olarak kendilerini iyi hissetmek amacı ile estetik yaptırabilirler. Göğüs estetiği ameliyat süresi ile ilgili doktorunuz aracılığı ile sizleri bilgilendirecektir.

Göğüs estetiği sonrasında nelere dikkat etmelisiniz?

İlk birkaç hafta kendinizi zorlayacak her türlü hareketten kaçınmanız gerekmektedir. Bu süreçte sütyen kullanımı oldukça önemlidir. Doktorunuzun sizlere önereceği özel sütyen sayesinde uygulanan protezlerin vücudunuz ile uyum sağlaması daha kolay bir hal alacaktır. Dikişlerinizin zarar görmemesi açısından denize girmemeniz gerekmektedir. Sauna ve solaryum gibi durumlardan da kaçınmanız gerekmektedir. Ameliyat sonrası durumunuza göre doktorunuz sizi aynı gün içerisinde taburcu edebilir. Duşa ne zaman girmeniz gerektiği konusuna da yine doktorunuz sizlere gerekli bilgileri sağlayacaktır. Ameliyat öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamalı ve sigara kullanıyor iseniz bırakmanız gerekmektedir. Göğüs estetiği ameliyat süresi doktorunuzun size uygulayacağı proteze göre değişkenlik göstermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir