Göz Tansiyonu Bitkisel Tedavi

Published by: 0

Göz tansiyonu, göz , tansiyon

Göz tansiyonu hastalığı çok yavaş geliştiğinden, insanların erken aşamada fark edememesine neden olmaktadır. Temel olarak göz tansiyonu sorunu göz içerisinde meydana gelen yüksek basınçtan kaynaklanmaktadır. Göz sıvısının dışarıya atılmasını sağlayan göz kanallarının bazı sebeplerden tıkanması sonucu içeride biriken göz sıvısı, görme sinirleri üzerinde yüksek bir basınç oluşmasına neden olur. Göz tansiyonu, göz , tansiyon 2Göz sinirlerinin işlevlerini oldukça olumsuz yönde etkileyen bu yüksek basınç, ilerleyen aşamalarda gözde ani ve kalıcı körlüğe dahi sebep olabilmektedir. Bu nedenle göz tansiyonu hastalığı olduğundan şüphelenen insanların, vakit kaybetmeden en kısa zamanda uzman bir göz doktoruna müracaat etmesinde yarar vardır.
Son yıllarda dünya çapında modern bilimin doğal ürünlere yöneldiği düşünülürse, göz tansiyonu konusunda da bitkisel çözümlerin aranması son derece normaldir. Bu nedenle göz tansiyonu bitkisel tedavisi üzerinde çalışan bilim adamları, bazı bitkilerin göz yapısı üzerinde olumlu etkileri olduğunu ortaya çıkartmıştır. Ülkemizin yetiştirdiği en büyük bilim adamlarından biri olan İbrahim Saraçoğlu da, göz tansiyonu bitkisel tedavisi üzerinde oldukça derin çalışmalar yapmıştır. Ancak tüm bu göz tansiyonu bitkisel tedavisi yöntemlerine rağmen temel sorun, genetik faktörler haricinde göz tansiyonuna neyin neden olduğunun bilinmemesidir. Bilim adamları uzun yıllardır araştırdığı halde yüksek basıncın oluşmasına neden olan göz kanallarının tam olarak neden tıkandığını bulamadığından, göz tansiyonu bitkisel tedavisi uygulanmasına rağmen kesin sonuçlar alınamayan hastalar da mevcuttur. Kuşkusuz içerdiği doğal özleri sayesinde göz tansiyonu bitkisel tedavisi hastaların çok daha rahat bir tedavi süreci geçirmesine neden olmaktadır ancak bu durum göz tansiyonunun türüne ve kişinin vücudunun tedaviye verdiği tepkiye göre değişmektedir.
Göz tansiyonu hastalığının sadece %5-10′luk bir bölümünde acil müdahale gerektiren ve görme kaybının yaşanma ihtimali son derece kuvvetli olan durumlar söz konusudur. Hastaların büyük bir çoğunluğunda ilerleyen yaş ile gelişen kronik göz tansiyonu hastalığı görülmektedir. Bu tür kronik göz tansiyonu hastalıkları uzun yıllar içerisinde son derece yavaş bir şekilde gelişir. Kronikleşen göz tansiyonunun tedavisinde hekimler hastaya düzenli kullanması gereken göz damlaları ve ilaçlar vererek, kişinin göz tansiyonu nedeni ile yaşadığı şikayetleri mümkün olduğunca asgariye indirmeye çalışır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir