İmplant fiyatlarındaki farklılık nedenleri

Published by: 0

implant fiyatları ne kadar, implant fiyatları neye göre değişir, implant fiyatları neden farklıdır

İmplant eksik olan dişlerin işlevlerine devam edebilmesi için çene kemiğine uygulanan yapay diş köküdür. Aynı zamanda estetik açıdan sıkıntı yaratmaması da tercih edilmesi için büyük bir etkendir. Titanyum ismi verilen madde implantın yapı maddelerinden biridir. İmplatlar ileri teknoloji yöntemleri ile yapılır. Vida şeklindedirler.implant fiyatları ne kadar, implant fiyatları neye göre değişir, implant fiyatları neden farklıdır

İmpant fiyatları oldukça yüksektir. Fiyatların yüksek olma nedeni yapımında kullanılan malzemelerin maliyetlerinin yüksek olmasından kaynaklanır. Aynı zaman son teknoloji ürünü olması da fiyatları etkilemektedir. İmplant fiyatlarının döviz kurları ile orantılı olması da fiyatları etkiler.  Ama verim-fiyat oranı bakımından karlıdır. Kullanımı oldukça kolaydır.  Ağız ve diş sağlına yatırım yapmak isteyen kişiler için fiyatlar o kadar yüksek gelmemektedir.

Tedavi gören kişilere, tedavi sonunda yapılan anketler sonucu tedaviden memnun kalıp kalmadıkları sorulmuş, sonucunda ise kişiler çok memnun kaldıklarını ifade etmişlerdir. Aynı zamanda tekrar implant yaptırmaları gerekirse bundan çekinmeyeceklerini ifade etmişlerdir.

İmplant fiyatları değişken olduğu gözükmektedir. Bu fiyatlar Bin TL- 70 bin TL arasında olduğu düşünüldüğü zaman akıllara birçok soru gelebilir. Fakat tedavide sürecinde kullanılan malzeme, tedavi gören diş sayısı ve işçilik masrafları gibi nedenler göz önüne alındığında bu farklılığın nedeni anlaşabilmiştir. Tüm bunlarla birlikte diş hekiminin tercihi ve tedavi öncesi yapılan bazı testler de fiyatın değişmesine neden olabilir.

İmplant fiyatları Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından 3 senede bir değişmektedir. Bu fiyatlar ayarlanırken tedavi olunan il, ilçe gibi faktörler göz önüne alınır.  Fiyatların geçen seneye oranla yüzde 20 oranında zamlandığı fiyatlara bakıldığı zaman görülebilir.

İmplant oldukça hassasiyet gerektiren bir işlem gerektirir. İmplant cerrahi bir müdahaledir. Bu tedavi öncesi kan testleri yapılması ve çene kemik yoğunluğu incelenmesi gibi yapılması gereken önemli noktalar vardır. İmplant tedavisinde malzemelerin maliyeti çok yüksektir. Son zamanlar fiyatlarda düşüş görülebilmektedir. Bunun nedeni ise tedavi gören kişilerin sayısının günde güne artmasıdır. İmplant, büyüme döneminde olan kişilerde tek diş eksikliği durumlarında uygulanabilir. İmplant fiyatları değişenliğinin nedenler genel olarak bu şekildedir. Detaylı bilgi için diş hekimlerinize danışabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir