İmplant Tedavisinde Başarı Oranları ve Bakım

Published by: 0

implant yapımı, implant nasıl yapılır, profesyonel implant

İmplant, çene kemiğine yerleştirilen eksik ve estetik görünüşten uzak dişlerin yerlerine kullanılabilecek protezlere destek amaçlı yerleştirilen yapay diş kökleridir. Yaşam boyunca sorunsuz kullanılabilen titanyumdan yapılmış bir maddedir. İki üç ay içinde ağzınızla tamamen uyum sağlar ve kendi dişlerinizmiş gibi rahat kullanmaya başlarsınız.implant yapımı, implant nasıl yapılır, profesyonel implant

En İyi İmplant Markaları

Piyasada 500 civarı implant markası vardır. Bunlar üretildiği malzeme ve yerlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Aşağıda bu implant markalarının öncülerini göreceğiz:

-Humantech: Almanya kökenli

-Nobel Biocare: İsveç kökenli

-ITI: İsviçre kökenli

-Biomet3i: Amerika kökenli

-Astra Tech: İsveç kökenli

-Tekka: Fransa kökenli

-SKY: Almanya kökenli

Piyasada birbirinden farklı implant markaları bulunmaktadır. Bunları birbirinden ayırmanın ve aza indirmenin yolu o markanın ürün özelliklerine göz atmaktır. O özellikler aşağıdaki gibidir:

-Patentli ürün olmalı

-İdeal kemik ve doku uyumuna sahip olması, testlerle kanıtlanmış olması

-Ağıza uyum ve iyileşme süresi kısa olmalı

-Ürün klinik araştırma ve testleri başarıyla geçmiş olmalı

-Alerjik reaksiyon gerçekleştirmemelidir.

İmplantın başarısı nelere bağlıdır

İlk olarak hastanın bu tarz müdahalelere karşı dayanıklılığına bağlıdır. Herhangi bir hastalığı bulunmayan hastalar için oldukça kolay ve acısız bir tedavidir.

-Kemik gelişimini tamamlamış hastaların implant tedavileri başarıyla sonuçlanır

-Alkol ve sigara kullanımı da implantın iyileşme sürecini oldukça etkilemektedir. Sigaranın içinde bulunan maddeler ağız içinde birikerek mikrop ve enfeksiyonlara zemin hazırlar. Ve bu enfeksiyonlar diş köklerine geçerek implantın hem başarısını hem de iyileşme süresini geciktirir.

-Şüphesiz implant markaları bu tedavinin başarısını etkileyen en önemli etkendir. Ağız içine ve dokulara çabuk uyum sağlayan implantlar daha çok tercih edilip tedavinin başarısını yüksek oranda artırır.

İmplant sonrası bakım

Tedavinin çabuk sonuç verebilmesi hastanın genel durumuyla da alakalıdır. Hasta sağlıklıysa tedavinin başarılı olmaması gibi bir durum söz konusu olamaz. İmplantın bakımını çok dikkatli yapmanız gerekmektedir. Diş ipleri ve diş sularını kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. İmplantların üzerine olduğundan fazla yük bindirmemeye dikkat edin. Bu bahsedilen maddelere uyduğunuz takdirde uzun vadede implantınızdan hiçbir şikayette bulunmayacak ve kendi dişinizden bile ayırt edemeyeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir