İşleri Bir Tarafa Bırakıp Edinebileceğiniz 5 Keyifli Hobi

Published by: 0

keyifli hobiler, en kazançlı hobiler, kazançlı hobiler nelerdir

Çalışmak ve üretmek çok ama çok hoş bir duygu. Kabul edelim. Ancak hayat sadece “iş”ten ibaret değildir. Özellikle biz insanlar, düşünen varlıklar için “hoşlanabileceğimiz” o kadar çok şey var ki, benim gibi bir yazar bile hepsini tek bir içerikte sıralayamaz.

Listemizdeki çok keyifli hobilere geçmeden önce şunu söyleyelim. İyi bir hobi bizi stresten uzaklaştırmalı ve işe ara verdiğimizi hissettirmelidir. Bu nedenle, listede işinizle ilgili bir öğe görürseniz, atlayabilirsiniz. İsterseniz başlayalım.keyifli hobiler, en kazançlı hobiler, kazançlı hobiler nelerdir

Astrofotografi, Samanyolu Fotoğrafçılığı

Her türlü fotoğrafçılık gerçekten eğlenceli bir hobi haline gelebilir. Ancak gündüz çalışıyorsanız, küçük bir DSLR veya giriş seviyesi aynasız fotoğraf makinesi ile geceleri harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Özellikle Mart ve Ekim ayları arasında ülkemiz Samanyolu’nu çok iyi görebilir. Tripod kurduktan sonra karanlık bir yere gidebilir ve birkaç kez deneyebilirsiniz. Memnun kalacağınızdan eminim.

Şehir turu

Doğduğumuz ve yaşadığımız şehirleri bilmemek gibi garip bir alışkanlığımız var. Kültürel tarihi, sokakları ve turistik bölgeleriyle ilgilenmiyormuşuz gibi, çünkü zaten onun içindeyiz. Ancak tarih, coğrafyamızın her köşesinden tüm hızıyla devam ediyor. Çoğu durumda, bu kültürel alanlara gitmek için bir arabaya bile ihtiyacımız yok. Kısa yürüyüşler ve şehir turları yaparak güzel yerleri keşfetme fırsatımız oluyor. Neden bundan yararlanıp bu kadar basit bir hobi edinmiyorsunuz?

Podcast oluştur

Daha önce de belirttiğimiz gibi, podcast gerçekten de istikrarlı bir büyüme aşamasında. Ses kayıtlarını telefonlarımızdan bile kolay ve verimli bir şekilde alabildiğimizi düşünürsek, bir dizi podcast başlatmak hiç de zor değil. Ayrıca basit hobinizin yakaladığı yükseliş evresi ne olursa olsun keyif aldığınız bir işe dönüşme olasılığı olarak da ifade edilebilir.

Dil öğren

Birden fazla dil konuşmak, profesyonel hayatımızda bize çok yardımcı olan bir yetenek ve kişisel gelişim örneğidir. Ancak hobi düzeyinde, birçok ülkeden insanları ana dillerinde selamlamaya, nasıl hissettiklerini sormaya ve basit kelimeleri anlamaya yetecek kadar bir dil öğrenmenin de çok keyifli olduğunu söyleyebiliriz. Diyelim ki bu noktada Duolingo gibi çeşitli ücretsiz uygulamalardan destek alabilirsiniz. Ancak, İngilizceyi yeterince iyi bilirsek bu tür uygulamalardan en iyi şekilde yararlanabileceğimizi hatırlamakta fayda var. O halde bu global dile öncelik verilmesini önerdiğimizi söyleyelim.

Film Okumak

Postmodernizmin günümüzde en hızlı büyüyen sanat akımlarına öncülük ettiğini söylersek yanlış olmaz. Bunun sanat endüstrilerinde okunabilen eser sayısını doğrudan arttırdığı söylenebilir. Elbette, postmodern resim ve fotoğrafların ne söyleyeceğini düşünen profesyonel eleştirmenlerle birlikte, estetiği anlamayı seven amatörler bunu bir hobi olarak yapabilirler. Özellikle şu sıralarda filmler izleyiciyi daha çok ellerinden tutuyor ve uygun bir alan yaratıyor. Bu noktada hobinizi geliştirmek için akademisyenlerin ve film eleştirmenlerinin okumalarına bakmanız faydalı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir