Kâğıt havlu makinesi fiyatları

Published by: 0

kağıt havlu makineleri, kağıt havlu makinelerinin fiyatları, havlu makinesi fiyatları

Ülkemizde kullanılmaya başlandığı ilk günden beri kağıt havlu makineleri, bilhassa bayanların ve temizliğe önem veren erkeklerin lavabo ve tuvaletlerde görmek istediği en önemli araç olarak hayatımızda önemli oranda yer alır hale geldi. Avantajlarının da gelişen modelleri ölçüsünde gün geçtikçe arttığı, kâğıt havlu makineleri; hepimizi kendisine çabuk alıştırdı ve bir tuvaletin temizlik ölçütünde en ön sırayı aldı. Kâğıt havlular kullanım amaçlarına uygun olarak muhafaza edilmeli ve kâğıt israfını en aza indirmeleri bakımından günlük yaşantımızın birçok alanında bulunurlar. Evlerimizin mutfak, banyo ve tuvalette kullanma sıklığı bile azımsanmayacak ölçüde önemli bir maliyet gerektirir. Hele hele özellikle tuvaletlerde kullanma çokluğu en üst düzeyde olan işyerleri, oteller, havaalanları, alış veriş merkezleri, okullar, kamu kurumları, hastaneler, sağlık merkezleri, yatılı okullar, yurtlar, askeri birlikler, umuma açık tuvaletler gibi yerlerde olan kullanım oranını varın siz düşünün. Bu denli sık ihtiyaç duyulan bu ürün için, çeşitli özelliklerde gördüğümüz kâğıt havlu makinesi fiyatları da makinenin mevcut kapasitesi, rengi, dış yüzey maddesi, büyüklüğü, fonksiyonelliği açılarından farklılık gösterir.

Aslında temel iki mantıkta ayrılan bu cihazlar; elektrik tesisatı olması şartıyla kullanılan sensör sistemli modeller ve elektriğe ihtiyaç duyulmadan kolayca takılarak hemen kullanıma hazır olan manuel sistemli modelleri ile iki farklı çeşitte olur. Bu çeşitler kendi sistemleri dâhilinde de renk, dış yüzey hammaddesi, kâğıt boyutu gibi seçenekleriyle fiyat farklılıkları gösterir. Kâğıt havlu makinesi fiyatları, çeşitli online satış sitelerinde özelliklerine göre detaylı şekilde verilmektedir. Üreticilerden alınacak uygun fiyat teklifleri de toplu alımlar için tercih edilecek uygun satın alma seçeneklerinden birisidir. Bazı çeşitlerinin farklı üretici ülkelerden ihraç edildiği modeller ise, yerli üretim olan ürünlere göre biraz daha fazla maliyetli olan ürünlerdir. Kâğıt havlu makine fiyatlarını en çok etkileyen faktör cihazın kalitesi ve görünümü olduğu gibi garanti belgesinin olmasına ve teknik destek sağlanıp sağlanamamasına göre de değişiklik gösteriyor. Kâğıt havlu makinesi almadan önce kullanılacak alanın metre karesi, klozetin yeri, lavaboların konumu, giriş çıkış kapılarına engel olmayacak en uygun yerin genişliği, elektrik düzeneğinin olup olmaması, var ise nerede olduğu ve en önemlisi lavabo ve tuvaletlerin ne kadar sıklıkla ve ortalama kaç kişinin kullanımında olduğu gibi önemli detaylar baz alınarak tercih edilmelidir.

Kağıt havlu makinesi fiyatları konusunda bir çok üretici markanın satış fiyatları ve online satış yapan çeşitli dispanser ürünlerinin satıldığı web sitelerinde bulunan fiyatların karşılaştırma yapıldığı ve ortalamalarının alınarak hazırlandığı en detaylı fiyatları sıralamak istiyoruz. Kâğıt havlu makineleri çeşitlerinden kısaca bahsetmek gerekirse; otomatik olarak isimlendirilen pil ile ya da adaptör yardımıyla çalışan ürünler var. Saniye aralıkları bir saniye ve dört saniye arasına seçim yapılana kâğıt servisi yapabiliyor.  Bu otomatik modeller 20 cm. ve 36 cm. lik kâğıt ölçülerinde olmak üzere iki farklı boyutta oluyor ve fiyatları ortalama 180 TL ile 200 TL arasında değişebiliyor. Fotoselli modeller yani ışığa karşı duyarlı olan sistemlerin etkili olduğu modeller ise; genellikle beyaz, mavi ve ya füme renkli ABS dış yüzeye sahip olan daha estetik bir görünümde olanlar. Bu fotoselli modeller, yine ayarlanabilen sürelerle kâğıt servisi yapabilen ve farklı kâğıt boyutlarına tercih edilebilen bir ürün. Fotoselli kâğıt havlu makinelerinde ortalama fiyatları ise; 160 TL ile 180 TL arasında değişiyor.kağıt havlu makineleri, kağıt havlu makinelerinin fiyatları, havlu makinesi fiyatları

En çok tercih edilen modellerden olan yine fotoselli ve özel kâğıt dezenfektesini koruyabilen UV lambalı olan, hem elektrik hem de pil ile çalışma seçenekleri, sensör sistemiyle ve ayrıca manuel çalışmasını sağlayan buton özellikli, çok fonksiyonel bir ürün çeşidi de var. Bu çeşitler ise; 170 TL ve 180 TL arasında alım miktarlarına göre değişiyor. Toplu alımların daha özel fiyatla belirlendiği ürünleri tercih ederken, sayı belirtilmesi, toplam tutarın bir hayli iyileşmesini sağlıyor. Sadece büyük boy pil yardımıyla çalışan ve görünümü ile ortama estetik bir hava katan modeller ise; 210 TL ve 230 TL arasında seyrediyor. Yine küçük alanlar için tercih edilen ve 21 cm.lik kâğıt havlu için tasarlanmış, hareketli kâğıt havlu modelleri, saten görünüşleri ile şık ve göz yormayan modellerden. Fotoselli gruptan olan ve elektrik ile çalışma özelliği bulunan bu tür ürünler ise; 270 TL ve 280 TL arasında değişiyor. Aynı özelliklere sahip sadece dış görünüşleri ile ön plana çıkan parlak kron görünümlü çeşitler birçoğu ithal ürün olmaları sebebiyle ortalama 340 TL ve 350 TL arasında yükseliyor. Kâğıt havlu makinesi fiyatlarında en yüksek ücret aralığında olan ürünler ise; tamamen paslanmaz çelikten imal edilmiş, mat çelik ve parlak çelik seçenekleri olan, fotosel özellikli, pil ya da adaptör ile çalıştırma avantajına sahip, 21 cm. lik rulo kâğıt kapasiteli modeller. Bu modeller ise yaklaşık olarak 430 TL ve 440 TL arasında fiyatlandırılıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir