Kolesterol Düşürme

Published by: 0

Kolesterol Düşürme, Kolesterol Düşürme , Kolesterol Düşürme yolu2

Birçok gıdaların kolesterol düşürme özelliği araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır. Ceviz kolesterol düşüren limon, elma, sarımsak ve yulaf kepeği gibi ünlüler arasında yer almaktadır. Cevizin omega 3 yağları ve bitkisel sterollerden zengin olması kolesterolü düşürmede ilk sıralarda yer almaktadır. Günde 3-4 ceviz yemek kolesterolün en büyük yardımcısıdır.
Kolesterol düşüren şifalı bitkiler soya ürünleri, sivri biber, kırmızı pul biber, kekik, biberiye, kuşburnu, zencefil, yeşil çay, ananas hapları, greyfurt, enginar, üzüm çekirdeği özü, omega 3yağı, lesitin sayılmaktadır. Kolesterol düşürme konusunda bazı kürler önerilmektedir.
Bir bardak suya 4-10 gr zerdeçal konur ve 10 dakika kaynatılarak günde 2-3 bardak içilir. Bir bardak suya 4-10 gr kantoron koyularak 10 dakika bekletilir ve günde 2 bardak içilir.Kolesterol Düşürme, Kolesterol Düşürme , Kolesterol Düşürme yolu
Ender Saraç kolesterol için bazı bitki çayları önermektedir. Kolesterol şikayeti olanların yeşil çay, zencefil, biberiye, kuşburnu ve kekik çaylarını önermektedir. Kolesterole iyi gelen baharatlar ise zencefil, biberiye, kekik, kırmızı pul biber, sivri biber kolesterol için çok faydalıdır. Beslenmede yemek aralarında bol miktarda sıcak su ve bitki çayı içmenin çok yararlı olduğunu söylemektedir. Kolesterol düşürücü diyet, düzenli yapıldığı zaman kolesterolü kontrol almanızı sağlar. Diyette olması gereken gıdalar, zeytinyağı, ceviz, badem, fındık, hayvansal gıdalar yerine bitkisel gıdalara yer verilmeli. Kırmızı et yerine beyaz et ağırlıklı beslenilmeli ve spor yapılmalıdır.
Kolesterolü diyetle düşürme önerileri, öncelikle posalı gıdaların tüketilmesidir. Diyetle kolesterolün çok istenilen seviyeye ineceğini göreceksiniz. Yapılması gereken kolesterolün çıkmasına sebep olan gıdaları hayatınızdan çıkarmaktır. Kolesterolü düşürmek için ne yemeli, badem, fındık ve ceviz yemeli, şerbetli tatlılar yerine sütlü tatlılar tercih edilmeli, katı yağlar yerine sıvı yağlar kullanılmalı, kırmızı et yerine beyaz et tüketilmeli, bol sebze ve meyve yenmeli ve düzenli spor yapılmalıdır. Bu uygulamalara dikkat ederseniz kolesterol sorununuz ortadan kalkacaktır.
Kolesterol düşürmek için faydalı bitkiler soya fasulyesi, kekik, zencefil, kuşburnu, biberiye, enginar, ananas, üzüm çekirdeği özü, limon, kivi, yeşil salatalar, kırmızı pul biber ve sivri biberi sayabiliriz. Bol sebze ve meyve kolesterolü düşürmede yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir