Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Published by: 0

liposuction yöntemleri, liposuction yapımı, liposuction uygulaması

Liposuction, bölgesel incelme için uygulanabilecek en mantıklı tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Bu tedavide amaç kişinin kilo vermesi ve fazla kilolarından kurtulması değil bölgesel olarak incelmesidir. Kısacası operasyona giren 60 kilo bir hasta operasyondan 50 kilo olarak çıkmayacak fakat bölgesel anlamda büyük oranda incelecektir.liposuction yöntemleri, liposuction yapımı, liposuction uygulaması

 Liposuction, Vücutta fazla yağ olan her bölgeye uygulanabilmektedir. En çok karın ve bel bölgesine uygulandığı bilinmektedir. Bunun sebebi bel bölgesini yağlanmaya elverişli oluşudur. Bahçelievler liposuction merkezleri sayesinde yapılabilen bu operasyon her anlamda avantajlıdır. Peki, liposuction kimler için uygundur? Operasyon 18 yaşını geçmiş ve bölgesel anlamda şikayetleri olan herkes için uygundur. Bu yalnızca kadınlar için geçerli değildir. Erkeklerinde liposuction yaptırabilmesi mümkündür.

 Liposuction ile alınabilecek yağ miktarı

 Bahçelievler liposuction merkezleri aracılığı ile yapılan uygulamalarda alınabilecek yağ miktarı kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Bu noktada kişinin kilosu ve vücut biçimi büyük önem taşımaktadır. Normal bir insandan alınacak yağ miktarı 5 litreyi geçmemelidir. Örneğin; 100 kilo bir hastadan alınacak yağ ile 60 kilo bir hastadan alınan yağ miktarı aynı olmayacaktır. Bakırköy liposuction merkezleri sayesinde yapılan liposuction uygulaması ile ilgili yaygın olan en yanlış düşünce uygulamanın kişinin kilo vermesini sağlayacağının düşünülmesidir. Fakat bu doğru bir düşünce değildir. Uygulama bölgesel olarak incelme sağlayacak fakat kiloda büyük bir fark yaratmayacaktır. Gene de kişi olduğunda ince gösteren liposuction uygulaması, en hızlı ve kolay şekilde yağlardan kurtulma imkanı yaratmaktadır.

 Operasyon sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

 Bakırköy liposuction merkezleri aracılığı ile yapılan bu uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Bu detaylardan ilki uygulama sonrası korse kullanımıdır. Liposuction uygulamasının olmazsa olmazı olan korse kullanımı kesinlikle ihmal edilmemeli ve doktorun önerdiği süre boyunca takılmalıdır. İlk günler morarma ya da şişme olması son derece normaldir. Bu gibi komplikasyonlar ortalama 1 hafta sonra yavaş yavaş geçecek ve herhangi bir problem oluşmayacaktır. Operasyon sonrası dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise dinlenme sürecinin kısa tutulmaması gerektiğidir. En az 2-3 gün boyunca dinlenilmeli ve korse takımına devam edilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir