Neden uçak kurye tercih edilmelidir?

Published by: 0

uçak kurye kullanımı, neden uçak kurye, uçak kuryenin tercih edilmesi

Uçak kurye genel kurye çeşitleri arasında çok fazla sayılmaz. Şehirler arası ve uluslararası kurye hizmetini sağlamak için hizmet veren bu kurye türü ile, uçağın çağımızdaki yararlarını ve dünya teknolojisinin durumunu anlamamız için yeterlidir. Uçak dünyanın en hızlı taşıtıdır. Uzak mesafe yolculuklarında tercih edilir ve okyanusları, denizleri, kıtaları geçmek için tek yoldur. Gemiler ve arabalar hızlıları yüzünden bir yöntem olarak sayılmaz. Gemiler daha çok ağır yükleri taşımak için denizler arası kullanılır. Tahmin edebileceğimiz gibi hızlarını uçak ile karşılaştırmamız oldukça anlamsız olacaktır.Uçak kurye ile gönderilen gönderilerin, tam adrese teslim edilebilmesi için uçaktan indirildikten sonra da dağıtımı yapılması gereklidir Bu nedenle uçak kuryeler genel olarak şu yolları izler. İlk olarak gönderilerin adresleri baz alınarak gönderiler şehir şehir, ülke ülke ayrıştırılır. Gönderiler biriktirildikten sonra gidecekleri yerlere göre toplu olarak sevki gerçekleştirilir. Uçaktan indirilen gönderilerin arabalı kurye ve moto kurye ile dağıtımı yapılır ve işlem tamamlanır.uçak kurye kullanımı, neden uçak kurye, uçak kuryenin tercih edilmesi

Burada önemli olan uçak kuryeyi tercih etmekten çok uçak kurye hizmeti tapan firmayı tercih etmektir. Hizmet alan ve hizmet veren de bu durumdan büyük dönüş alırlar. Hizmet veren için uçak kuryeler hizmeti vermek büyük bir prestij iken, hizmet alan kişi için de firmanın vizyon ve misyonunu anlaması bakımdan oldukça göze hitap eden bir hizmettir. Uçak kurye ile hizmet gören kişiler bundan memnun kaldıkları sürece hizmet görmeye devam etmektedir.  Araba ve motosikletin ulaşamayacağı, ulaşsalar bile büyük zaman kaybına uğrayacağı gönderileri teslim edebilmek için bu kurye türü tercih edilir.

Kuryeler genel olarak moto kurye arabalı kurye, express kurye yaya kurye ve moto kurye olarak 5’e ayrılırlar. Burada kuryelerin kullandıkları araca göre isimlendirildiklerini görebiliriz. Fakat uçak kuryeler uçak kullanmazlar. Yani pilotlar uçak kurye değildir. Bu yanılgıya düşmemek için doğru bir araştırma ile doğru bilgiye ulaşmak mümkündür. Uçak kurye hizmetinde uçak sadece bir aracıdır. Kurye hizmetleri her geçen sene etkisini ve önemini arttırmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir