Ozon Terapisi Hangi Hastalıklarda Uygulanıyor?

Published by: 0

ozon terapisi nedir, ozon terapisi neden uygulanır, ozon terapisi kimlere uygulanır

Son yılların en gözde tedavi yöntemlerinden biri olan ozon terapisi hangi hastalıklarda uygulanır? Sorusuna verebilecek birçok yanıt bulunmaktadır. Bu yanıtlardan bir tanesi de ozon tedavisi çeşitli hastalıkların tedavilerin de destek amaçlı kullanılmaktadır. Örneğin kanserli bir hasta için ek olarak da ozon terapisi uygulaması uygulanabilmektedir. Aynı zaman da tedaviler dolaşım bozukluklarının da, geriatride, karaciğer hastalıkları, hepatit ve uçuk gibi hastalıkların neden olduğu hastalıkların da tedavilerin de kullanılabilmektedir. Bunların dışında özellikle bacaklar da kapanması zor olan yaraların kapanmasına yardımcı olmak için de ozon terapi yöntemi kullanılabilmektedir.ozon terapisi nedir, ozon terapisi neden uygulanır, ozon terapisi kimlere uygulanır

Ozon terapisi hangi hastalıklarda uygulanır? Sorusuna istinaden bu cevapları verebilmekteyiz. Aynı zaman da ozon terapisi çok küçük dozlar da verildiği zaman da bağışıklı sistemini güçlendirici bir etki de uyandırabilmektedir. Kan dolaşımını artırıcı özelliğinden dolayı da dolaşımla ilgili problemler yaşayan insanlar için de ozon terapisi yöntemi de kullanılabilmektedir. Kimi insan gün boyu kendini oldukça yorgun hissedebilmektedir. Her ne kadar vücuduna destek olacak besinler ve ilaçlar kullansa da bir faydasını görememektir. Ozon terapisi bu gibi şikayetleri bulanan hastalar da uygulandığı zaman da kişiye canlılık verir ve adeta yeniden yaşama enerjisi katmış kadar olmaktadır. Ozon terapisi bunun gibi birçok hasta için şifa kapısı olmuştur ve olmaya devam edecektir. Hastalığınızın tedavilerinin yanın da ozon terapisi yöntemi de hastalığınız da sizlere daha da yardımcı olmak amacıyla yapılan ek bir tedavi yöntemidir.

Ozon tedavisi gören hastalar mutlaka uzman doktorlar tarafından kontrol altına almalıdırlar. Bu konu da uzman olmayan doktorlara bu konu da hastalar kesinlikle itibar etmemelidirler. Aynı zaman da ozon oda sıcaklığın da karakteristik kokusu olan bir gazdır. Oldukça yüksek seviyede oksitleme ve dezenfekte etme özelliği de mevcuttur. Ozon terapi ayrıca dünya çapında içme suyunu arıtma tesislerinde ki suyun içerisin de bulunan mikropları dezenfekte etme etkisi de bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir