Prostat kanseri ameliyatı neden yapılır ?

Published by: 0

prostat kanseri belirtileri, prostat kanseri tedavisi, prostat kanseri ameliyatı

Prostat kanseri, erkeklerin diğer kanser türlerine göre daha fazla korku yaşadığı bir kanser türüdür. Sebebi ise prostat kanserinin hem yayılmacı bir yapısının olması hemde prostat kanseri ameliyatı sonrasında stresli bir dönemin başlıyor olmasıdır. Peki prostat kanseri ameliyatı bireyleri neden bu kadar ürkütmektedir ? Bunun sebebi yapılan prostat kanseri ameliyatı sırasında erkeklerde sperm kanallarının birbirine bağlanmasıdır. Bu durum hastanın bir daha ereksiyon yaşayamayacağı anlamına gelir. Bu yüzden orta yaşlı insanlarda prostat kanseri ameliyatı en son çare olarak görülmektedir. Ancak bireyler prostat kanseri ameliyatı olmayı kabul etmiyorlarsa ilaç ve daha farklı doğal yollar ile hekimlerin süreci daha sabırlı bir şekilde takip ettikleri olmuştur. Ameliyat her zaman son çare olarak ele alınmaktadır. prostat kanseri belirtileri, prostat kanseri tedavisi, prostat kanseri ameliyatı
Ancak prostat kanseri ameliyatının yapılmasına sebep olan tüm şartlar sizde oluştuysa, bu ameliyatı olmaktan başka çareniz yoktur. Çünkü büyümeyle birlikle kontrolden çıkmaya başlayan kanser hücreleri hızlı bir şekilde vücudunuzun diğer noktalarına yayılmak isteyecektir.

 Bu yüzden hekimlerin ameliyat yolu ile kanser hücrelerini sizin vücudunuzdan temizlemesi gereklidir. Bu işlem gelişen teknoloji ile cihazlarla da sağlanmaktadır. Ancak bu hizmeti satın almanız için belirli maddi fedakarlıklarda bulunmanız gerekebilir. Peki teknolojik cihazlarla olduğunuz prostat kanseri ameliyatı sonrasında kesin olarak ereksiyon yaşarmıyım sorusuna verilen cevap ise hayır. Çünkü sizin vücudunuzda bulunan kanser hücreleri, sperm kanallarınıza yakın hatta bulaşmış olabilir. Yakın olması, hekimlerin muhtemelen bu kanallara ve dokulara temas edeceği anlamına gelir. Ancak vücudunuzda bulunan kanser hücreleri tamamen sıçrama gerçekleştirdiyse, ne yazık ki bir çözüm yolu yoktur. Ancak bu durum çocuk sahibi olmanıza etken değildir. Prostat kanseri ameliyatı olan bireylere doktorların çocuk sahibi olmak istediklerin, çocuk sahibi olmaya yardımcı olan diğer yolları tercih etmeleri gerektiği konusunda bilinçlendirir. Bu yöntemler arasında tıp dünyasının önerdiği ve en iyi sonuçların alındığı, en sık tercih edilen yöntem ise tüp bebek yöntemidir. Sizler, prostat kanseri ameliyatı sonrasında bu tedavileri almaktan çekinmeyiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir