Psikiyatri Hastalıkları Nelerdir?

Published by: 0

psikiyatrik hastalıklari, psikiyatri hastalıklarık neler, psikolojik hastalıklar

Psikolojik hastalıklar her yaşta ve her çevrede görülebilir. Psikoloji hastası bir insanı neredeyse her insan ömründe bir kerede olsa görmüştür. Psikiyatri doktorları ise bu hastalarla her gün ilgileniyor ve sağlıklarına kavuşmaları için gerekli tedavileri uyguluyorlar. İnsanın psikolojik sorunu genelde fiziksel sorunları ile eş değer bir büyüklükte görülmez. Hatta birçok tolumda psikolog ve psikiyatristlere büyük ön yargılar mevcuttur. Fakat psikolojik bir sorun fiziksel açıdan çok daha fazla sorunlara yol açabilir ve hatta ileri seviyelerde sizin kendinize ve hatta çevrenizdekilere bile zarar verir hale gelmenize neden olabilir.psikiyatrik hastalıklari, psikiyatri hastalıklarık neler, psikolojik hastalıklar

Psikiyatri Hastalıkları genellikle dışardan fiziksel olarak belli olmayabilirken hal ve hareketler bakımdan oldukça belli olabilir. Öncelikle psikiyatri hastalarının hastalık derecesine göre sınıflandırılmasından bahsedecek olursak hastalığın ne kadar ileri derecede olmasına göre çeşitli olarak sınıflandırılabilirler. Psikiyatri doktorları aldıkları eğitimler sonucunda bu sınıflandırmanın içinden hangi alanda yer almak istiyorlarsa o alanda uzmanlaşarak belirli yerler çalışabiliyorlar. Genellikle klinik ve hastanelerde çalışmayı tercih eden psikiyatristler bazen de kendi kliniklerini açarak hastalarını orada tedavi ettirebiliyorlar.

Bağımlılık ve depresyon geçiren hastalar içinde psikiyatri doktorları son derece faydalı olabiliyor. Bazen psikiyatri doktorları birkaç öneri ve ilaç vererek tedavi etmeyi seçseler de ileri seviyede olan hastalar için klinikte birkaç gün kalmalarını sağlıyorlar. Psikiyatri doktorları tıp okuyan doktorlar gibi tahlil isteyebilir ve ilaç yazabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir