Psikolojik Danışma Merkezi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Published by: 0

psikolojik danışma, psikolojik danışma merkezleri

Psikolojik danışma merkezleri ruh sağlığı ve duygusal durum haliyle bu durumların davranışlarınıza yansıması ile sosyal ya da gündelik yaşamdaki sorun çözümü ve var olan niteliğin arttırılıp yaşam kalitenizin geliştirilmesi konusunda en büyük yardımcılarınızdan olabilmektedir. Ancak ülkemizde yeni yeni ve bir o kadar hızlı şekilde hak ettiği önemi ve popüleriteyi kazanan psikolojik danışma merkezi hakkında bilinmesi gerekenler sağlığınız gibi önemli bir konuda bilinçlendirilmeniz şart olduğu konular olabilmektedir.psikolojik danışma, psikolojik danışma merkezleri

Beklenti ve hedeflerinizin makul olsun

Birçok başvuran için psikolojik danışma bir tür sorun çözücü ya da kavgalarda hakim görevi görmektedir. Bu yanlış algı terapi sürecinin yanlış beklentiler ile içerisine girilmesini haliyle sürecin başarısızlığa uğramasına yol açabilmektedir.

Çevrenizdeki küçük bir araştırmada dahi psikolojik danışma merkezi hakkında bilinmesi gerekenler için size bahsi geçen kurumların çözüm vermediğini ya da çözüm sağlamadığını belirtildiğini görebilirsiniz. Oysa kurumlar size çözümü direkt bir reçete gibi vermemekte zaten bu hiçbir şekilde mantıklı bir çözüm olmamakta, terapi sayesinde siz uyumu, mantığı ve özeleştiriyi daha iyi kavrayarak sağlıklı bir şekilde karar almayı kendiniz öğrenmektesiniz. Yani terapiler size tedavinin yanında hayat kalitenizi arttıran bir eğitim sunmaktadır.

Süreciniz hakkında detaylı bilgi hakkınız

Terapistinize güveninizin olması şart olduğu gibi güven nedeniyle bu süreci tamamen uzmana teslim etmek de sağlıklı değildir. Katılımınızın maksimum verimle gerçekleşmesi için süreç hakkında sebepleri ile her uygulamayı öğrenmeli ve ortaklaşa bir karar sistemi oluşturmalsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir