Saç Ektirme Yöntemleri Hakkında Bilinmeyenler

Published by: 0

saç nasıl ekilir, saç ekme yöntemleri, saç ektirme yöntemleri

Saç ektirme yöntemi genel olarak basit bir estetik işlemi olarak bilinmektedir. Bu nedenle saç ekim işlemi güzellik merkezlerinde dahi yapılmaktadır. Oysa saç ektirme işlemi basit bir işlem değildir. Saç Ektirme hakkında bilinmeyen en önemli konu da hafife alınmasıdır. Oysa saç ektirme işlemi plastik cerrahı tarafından gerçekleştirilmektedir. Ayrıca saç ektirme işlemi gerçekleşirken lokal anestezi uygulanmaktadır. Bir başka deyişle saç ektirme işlemi bir nevi estetik ameliyatıdır. Saç estetiği gerçekleştirirken kökü sağlam olan saçlardan nakil işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu nakil işlemi konusunda oldukça merak edilen soru bulunmaktadır.saç nasıl ekilir, saç ekme yöntemleri, saç ektirme yöntemleri

Saçın Alınan Bölgelerinde Yeniden Saç Çıkar mı?

Bilindiği üzere saç nakil işlemi esnasında enseden ve kulak arkalarından saç alınmaktadır. Bu saçlar genetik olarak asla dökülmeyecek olan saçlardandır. Başın arka kısmından alınan saçların yerine maalesef başka saç çıkmamaktadır. Fakat alınan saçlar orada herhangi bir seyreklik oluşturmamaktadır. Bu nedenle endişelenmesi gereken bir durum söz konusu dahi değildir. Genel olarak 3000 civarı saç kökü alınmaktadır. Fakat saç alınan bölgede yaklaşık 60000 saç kökü bulunmaktadır. Yani bu azalma orda bir fark yaratmayacaktır.

Saç Ektirme Saç Dökülmesini Engeller mi?

Saç ektirme işlemi için bir başka merak edilen konu da saç dökülmesinin engelleyip engellemediğidir. Saç olan bölgelerin derisi kalın, saç olmayan bölgelerin ise derisi incedir. Bu durumda saç dökülmesi saçsız olan bölgede gerçekleşir. Fakat, saç ektirme işleminden sonra deri kalınlaşır. Bu nedenle saç dökülmesine karşı saç kökleri daha dirençli olmaktadır. Saç Ektirme saç köklerinin daha sağlam olmasını sağlamaktadır. Kısacası saçsız bölge saç ektirme işlemi sonrasında sağlamlaşır. Fakat yine de saç dökülmesi direkt olarak durmaz. Saç ektirme işlemini yaptıracak hastanın bu konuda da bilinçli davranması gerekmektedir. Hastanın bilinçlenmesi de tamamen doktorun ve ekibinin iletişimi ile sağlanabilmektedir. Bu durumda hasta ve ekibinin ilgisi çok önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir