Şeffaf Diş Teli Mi yoksa Metal Diş Teli Mi?

Published by: 0

şeffaf diş teli, diş teli nasıl takılır, diş teli takma, metal diş teli

Diş teli tedavisine karar verenler en çok, ne tür bir diş teli mi kullanmaları gerektiği konusunda yapılan tercihlerde sıkıntı yaşamaktadırlar. Şeffaf diş telinin, estetik olarak daha iyi görünmesi ile tercih edilmek istenmekte fakat metal diş tellerine göre tedavi süresi daha yüksek maliyetle tamamlanacağı için kararsızlıklar çoğalmaktadır. Ayrıca şeffaf diş tellerinin, metal diş telleri kadar iyi sonuç verip vermeyeceği konusunda tereddüt edilmektedir.şeffaf diş teli, diş teli nasıl takılır, diş teli takma, metal diş teli

Tedavi açısından, metal diş teli ve şeffaf diş teli aynı işlevi görmektedir. Dişlerinizde metal görünümlü diş telinden rahatsız olacaksanız, şeffaf fiş telini ile tedavi olabilirsiniz. Tedaviyi bu şekilde rahatlıkla devam ettirebilirsiniz.

Diş teli fiyatları hakkında yeteri kadar bilgi edindikten sonra, size uygun olan bir klinik ile görüşerek randevu alabilirsiniz. Diş teli tedavileri yüksek maliyetle yapılacağından, pek çok ortodontist sizin bütçenize uygun bir ödeme planı oluşturarak daha rahat ödeme yapmanıza olanak sağlayacaktır. Diş teli taktırırken, sadece fiyatları göz önünde bulundurmamanız aynı zamanda dişlerinizi yapacak olan ortodontist hakkında da yeteri kadar bilgi edinmelisiniz. Diş tedavileri, ciddiyet isteyen ve özenle yapılması gereken tedavilerden biridir.

Dişlerinde bozukluklar olanlar, iki neden ile diş tedavisi olmalıdırlar. İlk tercih sebebi, görünüş bozukluklarından kaynaklanmaktadır. Diş bozukluğu yaşayan biri konuşurken, karşısında ki kişiyi dişlerinin görünüşü ile rahatsız edebileceği düşüncesi tam anlamı ile psikolojik bir yıkımdır. İkinci tercih sebebi ise, dişlerin bakımının tam olarak yapılması içindir. Çarpıklık oluşan dişlerin araları için temizlik, kişileri zorlamakta ve durumda da dişler bakımsızlıktan erkenden diş çürümeleri yaşanmaktadır. Böylelikle kişiler erken yaşlarda dişlerini kaybetmek durumunda kalırlar.

Diş teli tedavileri genellikle 1,5 – 2 yıl içerisinde tamamen bitmektedir. Bu süre içerisinde, dişleriniz için ayrıca özen göstermelisiniz. Diş teli kullanımı sırasında beslenmenize dikkat etmeli, dişlerinizi zorlamamalısınız. Dişlere takılan braketler, aşırı zorlanması durumunda koparlar. Bu durumda da en az 1 ay tedaviniz aksayacaktır. Diş bakımlarınızı da hiç aksatmadan yapmanız önemlidir. Şeffaf diş teli ve metal diş telinin bakımları aynı şekilde yapılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir