Seri Katil Dizileri

Published by: 0

seri katil dizileri, you dizisi, mentalist dizisi

Eğer seri katil dizileri arıyorsanız bu liste tam size göre. İşte ön plana çıkmış bazı seri katil dizilerini inceleyeceğiz.

The Mentalist (2008-2015)

7 sezon süren dizide bir medyumun ailesi bir seri katil tarafından öldürülür. Bunun sonucunda psikolojik destek alan medyum iyileşir ve CBI’da çalışmaya başlar. Buradaki amacı da katili yakalamak ve onu öldürmektir. Fakat olaylar çok sürükleyici ve hikaye de oldukça başarılı olması sebebiyle dizi 7 sezon sürer.seri katil dizileri, you dizisi, mentalist dizisi

True Detective (2014-2019)

Louisiana Eyalet Polisi Kriminal Soruşturma Şubesi’nde yer alan iki dedektif 17 yıl boyunca bir seri katilin peşindedirler fakat ne yaparlarsa yapsınlar seri katili bulamazlar. Bu olayın üzerinden belli bir zaman geçtikten sonra da dosya tekrar açılır ve bu kez iki dedektifi sorgu masasına çekerler. Bir bölümün dahi atlanmaması gereken dizi en popüler seri katil dizilerinden biridir ve IMDB’de de 8.9 puanı bulunmaktadır.

Şahsiyet (2018)

Yerli yapım olan Şahsiyet başrolünde Haluk Bilginer’in olduğu mini bir dizidir. 1 sezon sürmüş ve sadece 12 bölüm yayınlanmıştır. Fakat oldukça beğenilmiştir ki IMDB’de de puanı 9.1’dir. Agah yani başrolümüz emekli bir katip memurudur. Agah bir süre sonra alzheimer olduğunu öğrenir. Bu duruma başta üzülse de daha sonrasında yıllardır ertelemiş olduğu bir cinayeti işleyebileceğini ve unutacağı için de herhangi bir şekilde vicdan azabı yaşamayacağını düşünür. Haluk Bilginer bu dizideki rolüyle Emmy ödülünü de kazanmıştı.

You (2018-)

2018 yılından itibaren yayınlanan You’da New York’ta yaşayan zeki bir kitapçı olan Joe’yi görüyoruz. Joe bir gün kitapçıda Beck adlı oldukça güzel bir kadın görür ve ona aşık olur. Fakat bu sonrasında aşktan çok takıntı halini alır. Joe sonrasında Beck ile sevgili de olur fakat onun takıntılı halleri onun hayatına giren herkes gibi Beck’in de canını sıkacaktır.

Dexter (2006-2013)

Seri katil dizisi denildiği vakit akla gelen ilk yapımlardan biri olan Dexter’de Dexter henüz 3 yaşındayken annesi öldürülür. Harry Morgan adlı bir polis memuru bu olaydan sonra onu evlatlık olarak alır. Dexter büyüdükçe insanları öldürme arzusu içinde doğar. Fakat koruyucu babası Harry Morgan ona sadece hak eden insanları öldürmesi gerektiğini ve bunu yaparken dikkat etmesi gereken bazı kurallar öğretir. Böylece Dexter büyüdüğünde kan sıçrama analisti ve aynı zamanda gizli bir seri katil olmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir