Tahtakurdu İlaçlaması Yapımı

Published by: 0

tahtakurdu ilaçlama, tahtakurdu nasıl ilaçlanır, tahtakurdu ilaçlama işlemi

Böcekler insanların yaşamları boyunca eksik olmayan, insanların sağlıklarına zarar veren, küçük gözüken bir o kadar kötü olan binlerce böcek vardır ve bu böceklerin kimisi evde, kimisi dışarı, kimisi ise iş yerlerinde kendilerine yapmış oldukları yuvalarda yaşamaktadırlar. İnsanların kanını emerek, eşyaları kemirerek maddi ve manevi kayıplara neden olmaktadırlar.tahtakurdu ilaçlama, tahtakurdu nasıl ilaçlanır, tahtakurdu ilaçlama işlemi

İnsanlara ve eşyalarınıza zarar veren böceklerden birisi tahta kurdudur. Tahtakurusu yapısı ufak bir canlıdır. Hem alttan hem de üstten basık vücuda sahiptirler. Üç çift ayakları bulunmaktadır. Kan emerek beslenen böcekler arasında yer almaktadır. Kafasında tehlikelere karşı algılama ve iletişimi sağlayan bir çift anteni bulunmaktadır. Çok hızlı çoğalabilen böcekler arasındadır. Yiyecek bulamasa bile yaklaşık olarak 2 yıl besinsiz yaşayabilmektedirler. Karın kısımları oldukça geniştir. Konakçısından doyana kadar kan emmektedirler. Gün içerisinde 5 defa kan emmektedirler. Kan emdikleri bir insan ise ve birden fazla tahtakurusu kan emiyorsa uyuz hastalığına yakalanmış gibi kaşınır ve canı yanar. Tahta kurdu ilaçlaması kesinlikle yaptırmanız ve zaman kaybetmemeniz gereken bir işlemdir.

Üremeleri çok hızlı olabilmektedir. Yaklaşık olarak 300 yumurtayı yapıştırdıktan sonra çatlak olan kısımlara bırakırlar. Bir defada 250’ye kadar yumurta bırakabilmektedirler. Evlerde dolap içleri, çekyat, yatak odaları, duvar delikleri gibi yerlerde yuvalanırlar. Yavru yumurtadan çıktıktan sonra vakit kaybetmeden konakçısına saldırmaktadır. Kan emmeye hemen başlar. Gündüzleri pasif geceleri aktif bir böcek çeşididir. Geceleri insanlara saldırarak kanlarını emerler ve kan emdikleri yer şişmektedir. Tahtakurdu uçamamaktadır. Ezdiğiniz zaman çok kötü kokmakta ve kan çıkmaktadır. Çevreye yayılması ise eşyalar yolu ile olmaktadır. İnsanlara birçok bulaşıcı hastalıklara yakalanmasına neden olmaktadırlar. Tahtakurdu ilaçlamasını size gelecek zararlardan dolayı yaptırmanız gerekir.

Böcek ilaçlama firmaları tahtakuruları için özel ilaçlar hazırlamaktadırlar. Kullanılan ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylı olmaktadır. İlaçlama yapacak olan kişilerin konu ile ilgili eğitimli olması gerekmektedir. Bunun nedeni ise küçük büyük tüm böceklerle ilgili bilgilere sahip olarak en iyi ilaçlamayı yapabilmelidirler. Hızlı üreyip çoğalabilen bir böcek olduğundan ilk görüldüğü andan itibaren ilaçlama yapılması gerekmektedir. Her böcek için farklı ilaçlama yöntemleri kullanılmaktadır. Tahtakurdu için püskürtme veya sisleme kullanılmaktadır. İlk ilaçlama yapıldıktan sonra ikinci kez ilaçlama yapılması gerekmektedir. Yumurta ve larvaları için ikinci kez ilaçlama yaklaşık olarak 1 ay içerisinde yapılmalıdır. Yapılan ilaçlamada kullanılan ilaçların yumurtalar üzerinde etkisi olmadığından ikincil ilaçlama gereklidir.

Tahtakurdu ilaçlaması mutlaka profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Çok ince iş isteyen bu böceği ilaçlamasında her yer uygun şekilde ilaçlanmalıdır. Görülen alanların veya görüleceği tahmin edilen yerlerin dikkatli ilaçlanması gerekir. Bireysel olarak yapabileceğiniz ilaçlamalar sonuç vermemektedir. Yapacağınız yanlış ilaçlama ile böceklerden kurtulamaz ve kendinize zarar verebilirsiniz. Böcek ilaçlama şirketleri haşereler arasında mücadelesi en zor olan tahtakurdu ile en iyi mücadeleyi vererek sizleri kurtarmaktadır. Tahtakurdu ahşapların içlerine saklanmaktadırlar. İlacın böceği etkilemesi için dikkatli, titiz yapılması gerekir. İşi yapan kişi eğitimli, sertifikalı ve profesyonel olmalıdır.

İşi bilmeyen kişilere ilaçlama yaptırmamalısınız. İçerisinde kanserojen madde bulunan ilaçlar ile zehirlenmelere ve ölümlere neden olabilmektedirler. Ruhsatlı işlemlerini yasal yollardan yapan firmalar ile ilaçlama işlemini yaptırmalısınız. Kapınıza gelen ilaçlama yapıyoruz diye kişilere karşı dikkatli olmalısınız. Dolandırıcılık ve hırsızlık yapmak isteyen kişiler olabilirler. Fırsat vermemelisiniz. Yanlış bir durumla kaldığınızı fark ettiğiniz anda ilgili yerlere şikâyet edebilirsiniz. İlaçlama işlemini yaptırmadan önce şirketten her konuda bilgi almayı ihmal etmemelisiniz.

Böcekler geceleri ortaya çıkmaktadırlar. Bu nedenle sağlığınızın korunabilmesi için 7 gün 24 saat en iyi ve hızlı şekilde hizmet verilebilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir