Teknoloji İle Ölümsüzlüğe Erişmek Mümkün Mü?

Published by: 0

Ölümsüzlüğe erişmek mümkün mü, insanlar teknoloji ile ölümsüz olabilir mi, ölümsüzlüğü teknoloji getirebilir mi

Teknoloji geçmiş günümüze kadar birçok farklı değişime uğramış ve her değişimi ile insanlığın yararına birçok şey sağlamıştır. Şu sıralar teknolojide oldukça hızlı atılımlar yapılıyor ve insan yedek parçası üretimi hedefleniyor. Yapılan bazı laboratuar çalışmaları sonucunda bazı insan organları üretilmeye başlanmış ve çalışır bir şekilde hastalara nakil edilmiştir. Yapılan bu çalışmalar birçok kişinin hayalini kurduğu ölümsüz fikrini tekrar ortaya koymuştur. Ölümsüz olmanın yolunun sihirden büyüden değil de teknolojiden geçebileceğini düşünen binlerce kişi ortaya çıkmıştır.Ölümsüzlüğe erişmek mümkün mü, insanlar teknoloji ile ölümsüz olabilir mi, ölümsüzlüğü teknoloji getirebilir mi

Ölümsüzlüğe Erişmek Mümkün Mü?

Teknoloji sayesinde ölümsüzlüğe olmasa dahi uzu yaşama ulaşmak mümkün olabilir. Çünkü bir organının zarar görmesi ya da ömrünü tamamlaması sonucunda can kayıpları meydana gelmektedir. Bu açıdan baktığımızda örneğin karaciğeri ile ilgili bir sorunu olan hastaya yapay karaciğer takılırsa o hastanın ömrü biraz daha uzamış olur. Bu şekilde tüm insan organlarının değiştirilebileceğini düşünürsek bir nevi ölümsüzlük meydana gelebilir. Tabii her canlının ölümü tadacağı bariz bir gerçektir. Lakin herhangi bir kaza bela yaşamayan bir insanın organları değişmesi gerektiği zamanlarda değiştirilebilir ise daha uzun yaşam süreleri elde edilebilir. Kim bilir belki de gelecekte insan ömrü 100 yıl değilse 200 yıl olabilir.

İnsanlar Neden Ölümsüz Olmayı İsterler?

Bazı insanlar için ölüm kurtuluş iken bazıları için bir sondur. Hayatının güzel olduğunu düşünen ve daha uzun süre bu hayatı yaşamak isteyen kişiler ölümsüzlüğü isterler. Geniş açıdan düşünüldüğünde aslında ölümsüzlük o kadar da iyi bir şey değildir. Örneğin; bir ailenin çocuğu olduğunuzu düşünün ve tek ölümsüz olan sizsiniz. Tüm aile fertleriniz öldüğü halde siz hayatta kalırsanız ki sadece aile fertleriniz değil yakın arkadaşlarınız, dostlarınız, tanıdığınız birçok kişinin öldüğü bir dünyada varlığınızı sürdürmek ister miydiniz? Tamamen yabancı bir insan topluluğu ile hayatınızı sürdürmek nasıl bir his olurdu? Herhalde nesiller boyu anlatabileceğiniz binlerce anınız olur ve büyük ihtimalle bu anıları dinlemek isteyebilecek birlerini bulurdunuz, ancak sevdiğiniz kişileri ne yazık ki yakınlarınızda bulamazdınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir