Tesettür Giyimde Tuniklerin Farklı Kullanımı

Published by: 0

tesettür giyimde tunik kullanımı, tesettür tunik kullanımı

Özellikle son yıllarda adını sıkça duyduğumuz maskülen giyim tarzı, tesettür giyim içerisinde de kendisini göstermeye başladı. Kısaca “kadın kıyafetlerine erkeksi dokunuşlar yapmak” şeklinde özetleyebileceğimiz maskülen tarz, genç nesil tarafından daha çok tercih ediliyor. Bu tarzı tesettür giyimde uygulamanın yolu ise tuniklerden geçiyor. Tesettürlü bayanların kolay, kullanışlı bir parça olarak gördükleri ve bu nedenle dolaplarından eksik etmedikleri tesettür tunik modelleri; uzunluk, kesim ve renk açısından sundukları çeşitlilikle geniş bir skalaya sahipler. Yırtmaçlı, düz, geniş veya dar kesim, kemerli, düğmeli, desenli, işlemeli, fermuarlı, püsküllü modelleriyle hem günlük hem de klasik giyime kolayca uyarlanabiliyorlar. Kapalı yakalı, pantolon veya eteğin üzerine tam oturmayan tunikler, maskülen giyim tarzı oluşturmanızda size ilham verecektir. Bu tarz tunikleri erkeksi, sivri burun ayakkabılarla kombinleyerek veya tuniğin boynuna kurdele, kravat gibi aksesuarlar yerleştirerek giyiminizi maskülene çevirebilirsiniz.tesettür giyimde tunik kullanımı, tesettür tunik kullanımı

Doğru Kararlar Vererek Doğru Görüntü Yakalamak Mümkün

Baseni örtüp vücut hatlarını gizlediği için kapalı bayanların rahatlıkla tercih ettiği ve genellikle pantolon üzerine giyerek kullandıkları tesettür tunikler, doğru kombin edildiğinde sizi doğru ve net bir görünüme kavuşturacaktır. Bunun formülü ise geniş kesim bir tunik giyildiğinde pantolon paçasını dar tutmakta, İspanyol paça pantolon kullanıldığında ise daha dar kesimli tesettür tunik modelleri tercih etmekte saklı. Bu dengeye dikkat ettiğiniz taktirde, çok basit gibi görünen bir tunikle bile göz tırmalamayan, akıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Küçük ipuçlarıyla ve biraz da yaratıcılığınızla, tekdüzelikten çıkıp giyiminizle fark yaratabilirsiniz.

Kısa, belde veya dizin üzerinde biten tunikleri ise etek ile kombinleyerek şık bir giyim yakalamak mümkün. Takı ve aksesuar ile zenginleştirerek, kol, yaka veya etek kısımlarında güpür kullanarak en basic tunik modelleri bile hareket kazanabilir. Puantiyeli, ekoseli, cepli, kapşonlu tunikleri günlük yaşantınızda daha çok tercih edebilir, kalın ve tok kumaşlar kullanarak bir davete veya toplantıya katılmanızı sağlayacak klasik bir parça yakalayabilirsiniz. Aslında doğru, yerine uygun giyinmek, düşünüldüğü kadar zor ve pahalı bir iş değil. Çok amaçlı kullanım imkânı sunan tesettür tunikleri uzun kolyeler, renkli yelekler ve fularlarla birleştirerek az parçayla çok sayıda kombin yaratmak mümkün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir