Tesettür Mayo Alırken Neler Göz Önünde Bulundurulmalıdır?

Published by: 0

tesettür mayo satın alma, tesettürlü mayo alırken nelere dikkat edilmeli, tesettür mayo alırken önemli noktalar

Kapalı bayanların en çok sorun yaşadıkları alanlardan bir tanesi mayo ve kapalı mayo modelleridir. Sadece kapalı olması bir kıyafetin tesettür mayo olması için yeterli değildir. Aynı zamanda seçtiğiniz kıyafetin rahat olması ve suya girdiğinizde üzerinize yapışmaması da gerekir. Bu nedenle bir mayo seçimi yaparken kumaş kalitesine dikkat etmeniz gerekir. Tesettürlü bayanlar için tasarlanan modellerde hem model hem de kumaş farklılıkları bulunuyor. Kendinize en uygun mayoyu bulabilmek için de dikkatli seçim yapmanız gerekir. Eğer seçtiğiniz kumaş kaliteli bir kumaşsa suya girip çıktıktan sonra üzerinize yapışmadan aynı formu alır. Ancak kalitesiz bir kumaş kullanılmışsa sudan çıktığınızda mayonuz üzerinize yapışır.tesettür mayo satın alma, tesettürlü mayo alırken nelere dikkat edilmeli, tesettür mayo alırken önemli noktalar

Tesettür mayo alırken naylon ya da polyester kumaşlardan uzak durmanız gerekir. Bu tür kumaşlar su nedeni ile daha çabuk deforme olur ve üzerinize yapışır. Bunun dışında tesettür için tasarlanan kapalı mayolarda kullanılması cildin hava almasının da engellenmesine neden olabilir. Bu da sizin için sağlık sorunlarına yol açar. Aynı zamanda kalitesiz kumaşlar çabuk kurumadığı için de rahatsızlık verebilir. Seçtiğiniz mayo modelinin çabuk kuruyabilmesine de dikkat etmeniz gerekir. Tesettür mayo kullanırken seçtiğiniz mayo kadar kullandığınız eşarp da önemlidir. Başın arka kısmından bağlanan eşarp ya da boneler denize girdiğinizde başınızdan çıkabilir. Bu da sizin için sürekli sorun çıkarır. Bu nedenle mayo seçimi yaparken baştan geçmeli bone ve eşarp modellerini kullanmanız daha pratik olması ve güvenli olması nedeni ile tercih edilebilir.

Pek çok renk ve model seçeneğinin yer aldığı tesettür mayo modellerinde canlı renkler bayanların ilgisini çekiyor. Pembe, mor, turuncu, saks mavisi gibi renkler tercih edilse de genelde pastel tonların ve sade renklerin kullanılması gerekir. Çok dikkat çekmemeniz de denize girerken keyif almanızı sağlayacaktır. Pastel tonlar göze batmadığı için ya da sade renkler çok fazla dikkat çekmediği için kullanılabilir. Ancak bunlar dışında kullanacağınız renkler daha çabuk dikkat çekmenize ve rahatsız olmanıza da neden olur. bu nedenle renk ve model seçimi yaparken bu tür detayları göz önünde bulundurabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir