Tesettür Mayo mu Normal Mayo mu Daha Uygun Bir Seçimdir?

Published by: 0

tesettür mayo mu normal mayo mu, tesettürlü mayo nedir, tesettürlü mayonun farkları

Tesettür mayo, son yıllarda çokça tercih edilen mayo modellerinden biridir. Özellikle tesettürlü bayanların tercih ettiği bu mayo çeşidini tesettürlü bayanlar dışında kullananlar da vardır. Tesettür mayonun tasarlanması ve tüketicilerin beğenisine sunulması ile birlikte bu durum bazı tartışmalara yol açmıştır. Kadınlar bu mayoyu mu, yoksa normal mayoyu mu tercih etmelidir?tesettür mayo mu normal mayo mu, tesettürlü mayo nedir, tesettürlü mayonun farkları

Tesettür mayo giymek aslında kişinin tercihlerine bağlıdır. Çünkü bir kadının kapalı mayo giymesi için illaki tesettürlü olması gerekmemektedir. Bazı kadınlar kilolu oldukları için kapalı mayo giymeyi tercih etmektedirler. Bazı kadınlar da mayo ya da bikiniyi çok açık buldukları için haşema giymekten yana tercih yapmaktadırlar. Bazı kadınlar ise cilt hastalıklarından dolayı, ciltlerinin hassas olmasından dolayı ya da güneş ışınlarından korunmak amacıyla kapalı mayo giymeyi tercih etmektedirler.

Tesettür mayo ya da normal mayo giymek giyen kişinin isteğine kalmış bir durumdur. Hangisinin doğru ya da daha uygun bir seçim olacağına da giyen kişi karar vermelidir elbette. Yani şöyle ki bir kadın 50 yaşındaysa ve vücut ölçüleri düzgünse bu kişi kendi isteğine bağlı olarak normal mayo giymeyi de tercih edebilir ama isterse kapalı mayo da giyebilir. Normal mayo giymek için tabii ki uygun vücut ölçülerine sahip olmak da gerekli değildir. Eğer kişi çok kiloluysa da yine kendi isteğine bağlı olarak normal mayo giymeyi tercih edebilir.Tesettür mayo ve normal mayo arasında kumaş açısından ya da kalite açısından herhangi bir farklılık bulunmamaktadır. Aynı kalitede ve aynı özelliklere sahip hem normal hem de kapalı mayo bulmak mümkündür.

Tesettürlü bir kadının gündelik bir kıyafetle denize girmek yerine tesettür mayo giymesi tabii ki daha uygun bir seçim olacaktır. Tesettürlü bir kadın zaten genellikle normal mayo ile denize girmeyi tercih etmez. Tesettürlü olmayan bir kadın ise isteğine bağlı olarak normal mayo giyebilir, eğer normal mayo giymek istemezse kapalı mayodan yana da tercih yapabilir. Yani hangisinin uygun bir seçim olduğuna mayoyu alan ve giyen kişi karar verecektir. Dolayısıyla kişinin, kendine yakıştırdığını ve giymek istediğini alması en uygun seçimdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir