Tesettürlü Elbise ile Nasıl Takılar Kombin Edilebilir?

Published by: 0

tesettür abiye, tesettür elbise, tesettür eşarp

Takılar bayanların vazgeçilmez aksesuarlarındandır. Her bayanın sevdiği gibi tesettürlü bayanlar da takı takmayı severler. Ama bunun dozunu iyi ayarlamak ve nerede, nasıl bir takı takacağını iyi bilmek gerekmektedir. Tesettürlü elbise ile takılabilecek takılar gidilen yere göre, elbisenin ağırlığına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin, bir düğüne giderken tesettür abiye veya tesettür kıyafet tercih ediyorsanız bu elbisenin ağırlığına uygun takılar tercih etmeniz doğru olacaktır.

En Güzel Takılar İle Kombine Etmek Sizi daha Güzel Yapacak

tesettür abiye, tesettür elbise

Eğer kıyafette beyaz taş detayları varsa bu kıyafetle pırlanta kullanmak doğru bir seçim olacaktır. Bir pırlanta kolye ile pırlanta yüzük abiye kıyafetle uygun bir kombin olacaktır. Tesettürlü elbise giyen tesettürlü bayanların gündelik hayatlarında da takı kullandıklarını görmek mümkün. Bu durum da gayet normal ancak aşırıya kaçmamakta fayda var. Örneğin, bir iş görüşmesine ya da bir ev oturmasına giderken bir tunikle bir pantolon giyilebilir. Bu kıyafetlerin yanında da yine aşırıya kaçmayacak gümüş bir yüzük ve bileklik kombin edilebilir. Ya da bunlar gümüş değil, altın takılar olabilir ancak daha önce de belirtildiği gibi aşırıya kaçılmamaya özen gösterilmelidir.Tesettürlü elbise giyen tesettürlü bayanların en sevdiği ve en çok kullandığı aksesuarlardan biri de hiç şüphesiz broştur.

Broş, tesettürlü bayanların şıklığına şıklık katabileceği gibi bazı durumlarda ise çok gereksiz olabilir. Örneğin, özel bir gecede broş kullanmak uygun olacaktır ama işe giderken broş kullanmanın pek de hoş olmayacağını söylemekte fayda vardır. Tesettürlü elbise giyen bayanların tercihlerinden bir diğeri de kol saatidir. Kol saatini gündelik hayatta her daim kullanmak mümkündür. Ama bunun aksine özel bir gecede ya da bir düğünde kol saati yerine şık bir bileklik takmak daha mantıklı bir seçim olacaktır.Son yıllarda çıkan ve özellikle genç tesettürlü bayanlar tarafından tercih edilen bir başka takı da tesettür eşarp mıknatısıdır. Eşarp mıknatısları genellikle taşlı takılardır. Eşarp mıknatıslarını da kıyafete uygun olduğu sürece gündelik hayatta kullanmakta bir sakınca yoktur. Kısacası tesettürlü elbise giyen bayanların da takı takmak için birçok alternatifi vardır. Hatta tesettürlü bayanlara özel tasarlanan takılar bile bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir