Twitter Nedir?

Published by: 0

twitter hesabı açma, twitter hesabı nasıl açılır, twitter hesabı açma yöntemleri

Twitter, insanların düşüncelerini özgürce dile getirebildiği bir sosyal medya uygulamasıdır. Düşüncelerini dile getirirken ‘’Tweet’’ adı verilen paylaşımı yaparlar. 2006 Temmuz ayında Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone ve Evan Williams tarafından yazılımı yapıldı ve kullanıcılara sunuldu. Yaklaşık 7 yıl sonra internet üzerinde ziyaret edilen en çok 10 sitenin içerisine girmeyi başardı. Geçtiğimiz yıl ise 339,6 milyon çevrimiçi kullanıcı ile rekor kırarak kendisine yenilik kattı. Aynı şekilde geçen sene Google Play Store üzerinden 1 milyar indirmenin üstünde bir sayı elde ederek farklı bir alanda girişimlerini tamamlamış oldular.twitter hesabı açma, twitter hesabı nasıl açılır, twitter hesabı açma yöntemleri

Twitter Kimindir?

Twitter, merkezi San Francisco Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri’nde olan ve kurulan bir şirkettir. Kurucuları Jack Dorsey, Naoh Glass, Evan Williams ve Biz Stone isimli yazılımcılardır. Güncel olarak geliri 1.4 Milyar Dolar olana şirketin 5.000’den fazla çalışanı da bulunmaktadır. 2006 Temmuz ayında çıkış yapan uygulamanın şu an Google Play Store üzerinde 1 Milyardan fazla indirmesi ve App Store üzerinde de 900 Milyondan fazla indirilmesi olduğu bilinmektedir.

Twitter Ücretli midir?

Sosyal medya platformu olan Twitter’ı kullanmanız için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Ek olarak uygulama içerisinde de herhangi bir ücretli paket bulunmamaktadır. Size her türlü farklı fırsatlar sunarak diğer sosyal medya platformlarından daha farklı öne çıkmak onların temel amacıdır.

Twitter Kullanmanın Önemli Noktaları Nelerdir?

Her uygulamada olduğu gibi Twitter üzerinden de insanların dikkat ederek kullandıkları bazı şeyler vardır. Bu önemli noktalara dikkat edilerek kullanıldığında diğer kullanıcılar tarafından daha çok dikkat ediliriz. Bu sayede takipçi sayımız artar ve popülerleşmeye başlarız. Bu önemli noktaların bazıları şunlardır: Paylaşırken en çok beğendiğiniz Tweet’i Profilinize sabitleyin. Bu işlem için paylaştığınız Tweet’in sağ üst tarafında yer alan üç noktaya basarak ‘’Profilime Sabitle’’ seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Bir farklı önemli nokta ise: İleri tarihlere yönelik düşünceler paylaşmaktır. Planlı paylaşımlar yaparak insanların dikkatini çekebilirsiniz. Bunun için bir Tweet’i paylaşırken alt kısımda kalan takvim butonuna basarak gerekli tarihi seçmeniz yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir