Vajina Estetiği Nedir?

Published by: 0

vajina estetiği yapımı, vajina estetiği yaptıranlar, vajina estetiği sonrası

Estetik operasyonlar arasında en çok tercih edilen operasyonlardan olan vajina estetiği operasyonları aşağıda detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

  • Dış Genital Bölge Estetikleri
    • Labioplasti: Küçük dudakların küçültülmesi işlemi olan labioplasti operasyonu kimi bayanlarda çok uzun ve büyük görünen küçük dudakların daha estetik görünüme kavuşması amacıyla yapılmaktadır. Lokal anestezi altında 30 dakika kadar süren operasyon vajina estetiği nedir sorusu sorulduğunda akla ilk gelen operasyondur.vajina estetiği yapımı, vajina estetiği yaptıranlar, vajina estetiği sonrası
    • Büyük dudakların doldurulması: Gerek genetik gerekse belirli yaş üzeri durumlarda ortaya çıkan büyük dudaklardaki buruşuk görüntünün giderilerek daha dolgun ve estetik görünmesini amaçlayan bir operasyondur. Dolgu işleminin kişinin kendi yağ dokusuyla gerçekleştirildiği bu operasyon dikişsiz bir şekilde yapıldığı için hasta birkaç saat sonra taburcu olup normal hayatına devam edebilir.
  • İç Genital Bölge Estetikleri
    • Hymenoplasti: Yırtılan kızlık zarlarının dikilmesi işlemidir. Bir kere yırtılan bir zarın kendi başına tekrar eski haline dönmesi imkansızdır. Bunun için bu operasyonun geçirilmesi gerekmektedir.
    • Vajinoplasti: Son olarak bahsedilecek olan bu operasyon vajina estetiği nedir sorusunun en popüler cevaplarından biridir. Temel anlamda vajina daraltma operasyonu olan vajinoplasti en çok normal doğum yapmış bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Normal doğum sonrası vajina kaslarının yıpranması sonucu vajinada istenilen darlık ve kavrama fonksiyonu kalmaz ve bu durum cinsel hayatta sorun olmaya başlar. Normal doğum sayısı arttıkça durumun boyutu da aynı ölçüde artar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir