VÜCUT TİPLERİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Published by: 0

vücut tipleri, vücut tipleri hakkında bilinmesi gerekenler, vücut tipleri nelerdir

İyi giyinmek için yalnızca pahalı ve ya kaliteli kıyafetlere ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız yanılırsınız. Vücut tipinizi bilmek ve bedeninize uygun kıyafetleri seçmek iyi giyinmek için başlıca kurallardan biridir. Eğer vücut şeklinizi bilmiyorsanız temel vücut tiplerini konu aldığımız bu yazımız size fikir verir; Armut, Elma, Kum saati ve ya dikdörtgen olmak üzere 4 temel vücut tipinden bahsedelim. Çok detaylı kategorilendirmeler yapılsa da çoğu kadın vücudu bu 4 temel vücut yapısına yakın oluyor.

ELMA VÜCUT

Gövdenize göre ince bacaklarınız ve dar kalçanız varsa elma vücut tipine yakınsınız diyebiliriz. Bu vücut tipinde gövde, yani karın, bel ve özellikle göğüs bölgesi vücudun geri kalanına göre (omuz, basen, bacaklar) daha geniş olur. En önemli kriter göğüs bölgesinin vücudun en geniş bölgesi olduğudur. Genel olarak elma vücut tipine sahip kişilerin kilo almaya daha müsait oldukları söylenebilir, ancak elma vücut kilolu anlamına gelmemektedir. Zayıf, kilo problemi olmayan kişilerin de gövde bölgesi vücudun geneline oranla geniş duruyor olabiliyor. Drew Berrymore, Catherine Zeta-Jones ile Angelina Jolie elma vücut tipine örnek verilebilecek ünlüler arasında sayabiliriz.vücut tipleri, vücut tipleri hakkında bilinmesi gerekenler, vücut tipleri nelerdir

ARMUT VÜCUT

Kadınlar arasında en fazla görülen vücut tipi armut vücutlardır. Vücudun alt bölgesinin üst bölgesine göre geniş olduğu vücut tipleridir. Omuzlar, göğüs bölgesi dar, basen ve kalça geniş olur. Jennifer Loper, Shakira ile Beyonce bu vücut tipine örnek gösterilebilecek ünlüler arasında yer alır.

KUM SAATİ VÜCUT

Kum saati vücut orantılı olması nedeniyle ideal vücut tipi olarak gösterilmektedir. Vücudun üst bölümünün genişliği ile alt bölümünün genişliği eşittir ve düzgün, kıvrımlı bir bel çizgisi bulunur. Ünlüler dünyasından Scarlett Johansson ve Kate Winslet bu vücut tipine örnek gösterilebiliriz.

DİKDÖRTGEN VÜCUT

Dikdörtgen vücut tipinde omuzlar, göğüs ile kalça eşit genişlikte olur. Bel kıvrımı azdır ya da hiç bulunmaz. Bu vücut tipine sahip kişilerin genellikle kilo problemi yoktur ve sportif bir görüntüleri olur. Bu özellikleriyle erkek vücuduna yakın bir görüntüyü belirtir. Cameron Diaz, Nicole Kidman bu vücut tipine örnek gösterilebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir