Yıldızname Nasıl Bakılır?

Published by: 0

yıldızname nedir, yıldızname nasıl bakılır, yıldızname neden bakılır

En çok merakla takip edilen konulardan biri olan yıldızname ilimi hakkında hiç bir yerde bulamayacağınız gerçek bilgiler edinmek için yazımızı sabırla okumaya devam edin. Zira bu yazılı bilgileri başka bir internet sayfasında bulmanızın olasılığı yoktur.yıldızname nedir, yıldızname nasıl bakılır, yıldızname neden bakılır

Gizli ilimlerin bir alanı olan havas ilimleri ve bu ilimin esasları kriter olarak alınır yıldızname bakmak için. Bu bakım şekli gerçekten de pek çok insanın hayatı hakkında, geçmişi ve geleceği hakkında ip ucu verebilir. Peki kimler yıldızname bakabilir şimdi bu konu üzerinden bazı bilgiler verelim. Bu bakım daha önce sizle yazdığımız gibi havas ilimi kullanılarak yapıldığı için mutlaka bakacak kişinin havas ilimine yüzde yüz hakim olması lazım, bu konuda kendisini çok iyi yetiştirmesi lazım. Özellikle son zamanlarda internette bazı sitelerde çok görülen ücretsiz yıldızname, yıldızname nasıl bakılır gibi başlıklarla boy gösteren asılsız sitelere itibar göstermemek gerekir. Bu sitelerin yada bu bakımı yapan falcıların gerçek yıldızname hakkında en küçük bir bilgisi dahi yoktur.

Yıldızname bakımı sıradan bir falcının yapacağı işlem değildir. İnsanlar arasında yeni yeni adı duyulan yıldıname bakımının ve adının meşhur olması internet üzerinde bir takım sahtekarlara ekmek kapısı olmuştur. Bu fal sitelerinde sözde insanlar ve sözde yıldızname uzmanları insanların falına bakıyor. Oysa yıldızname bir fal değildir, yıldızname kesinlikle ciddi bir ilim alanıdır, önce insanlarımızın bunu bilmesi gerekir çünkü bu konuda internette gerçeğe aykırı pek çok kirli bilgi dolaşıyor.

Yıldızname nasıl bakılır birazda bu konu üzerinde odaklanmak gerekir; bu bakım tamamen ebced hesabından faydalanılarak yapılan ilimsel doğrultuda sonuçlara ulaşılan ciddi bir bakım şeklidir. Yıldızname de bakım yapılacak kişinin yada kişilerin isimleri esas alınarak belli bir ritüellere bağlı kalarak ayrıntılı bir kişilik haritası çıkarılır. Bu haritayı bakımı yapan uzman kişi Kur’an’na göre yorumlar. Bu yorum aşaması oldukça önemlidir çünkü bu bakımı yapan gerek bir medyum olsun gerek bir hoca olsun gerekse bir uzaman olsun gerçekten hem Arapça’yı çok iyi bilmesi hemde havas ilimini çok iyi bilmesi gereklidir. Bu iki alanda uzman olmayan sahtekarların yıldızname bakım sonuçlarına kesinlikle itibar edilmemesi gerekir.

Üzücü olan aslında bazı insanların sırf çıkarları için yıldızname ilimini tıpkı bir fal bakma işlemi gibi topluma göstermeye çalışmalarıdır. Bunun için hazırlanan fal sitelerinde hepiniz görmüşsünüzdür, adını yazdın şu düğmeye basın sonra sonuçlar kaşınıza çıksın gibi basit bir yöntemle insanların sözde yıldıznamesine bakılıyor. Diğer bir taraftan da bu konuda bilgisi olmayan insanlar maalesef bu konu hakkında yanlış bilgilendiriliyorlar. Kolaycı bir yaklaşımla olaylara bakan insanların için adeta yıldızname bir ilim dalı olmaktan çıkarılarak bir eğlence alanına kaydırılmaya çalışılıyor. Çoğu insan artık yıldıznamenin bir fal çeşidi olduğuna inanıyor, halbu ki gerçeğin bununla uzaktan yakından hiç bir ilişkisi yoktur.

Bugüne kadar bilimsel anlamda yazılmış tek bir yıldızname kitabı vardır ama gelin bugün gidin herhangi bir kitap satan dükkana orada yıldızname ile ilgili onlarca saçma sapan kitaplar görmeniz mümkündür. Bazı basın evleri insanların bu konudaki merakını bildiği için gerçeğe aykırı pek çok yıldızname kitabı bastırıp satıyorlar çünkü alıcısı çok oluyor. Burada etik olmayan elbette sırf para uğruna insanlarımızın yıldızname hakkında tam olarak yanlış bilgilerle doldurulmasıdır.

Bu ilim bir astroloji ilimi değildir bunun anlaşılması çok önemlidir, astrologlar özellikle sözüm onlara ünlü astrologlar televizyona çıkıp bu konuda mangalda kömür bırakmayacak kadar iddialarda bulunuyorlar. Oysa bu astrologların ne Arapça bildikleri nede havas ilimini bildikleri mümkün değildir. Topluma kandırmak uğruna yapılan fal bakma yöntemleri kullanılarak yıldızname bakımı ile uzaktan yakından ilişkisi olmayan tamamen gerçek dışı bir uygulama yöntemi ile insanlar kandırılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir