Yüksek Topuklu Çizme

Published by: 0

topuklu kadın çizmesi, kadın çizme modelleri

Kıyafet kombinlerimizi tamamlayan, iş hayatında ve gündelik yaşantımızda karşımızdaki insanlarla olan iletişimimiz,  dış görünümümüze bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu açıdan şık, zarif ve birbiriyle uyumlu giysi ve aksesuar tercihlerinde bulunmamız gerekmektedir. Bu yazımızda kadınların kendini çekici ve güçlü hissetmesini olanaklı kılan yüksek topuklu ayakkabı ve çizmeler hakkında bilinmesi gerekenleri derledik.topuklu kadın çizmesi, kadın çizme modelleri

Tarihten Günümüze Uzanan Bir Sembol

Geçmişi 1500’lü yıllara değin uzanan yüksek topuklu ayakkabılar bu dönemde savaşçıların bindiği atlardaki üzengi noktalarını daha sıkı kavramalarını sağlıyordu.  İlerleyen dönemde bir statü sembolü olarak aristokrat kadınların hayatına giren topuklu ayakkabılar, 1950’li yıllarda yükselişe geçen reklam endüstrisinin bir meyvesi olarak herkesçe bilinir hale gelmiştir. Popülaritesinin yanı sıra, pratik faydaları da bulunan topuklu çizme modelleri, kadınların boylarını olduğundan uzun gösterme lüksünü tanımaları nedeniyle de ciddi bir talep görmektedir. Eski bir stil olarak sivri burun yüksek topuk ayakkabılar, yakın zamanda revize edilen ayakkabı modasının sonuçları nedeniyle yeniden mağazalara girmiş,  bileği saran, kelepçeli topuklu modelleriyle yarışır hale gelmiştir. Metalik, deri, düz, ince veya geniş tabanlı ayakkabı modellerini https://www.xx.com.tr/ adresinde bulmanız mümkündür. Birçok farklı tasarımla kadınların gönlünü çalan firmanın sayısız ürününü sipariş edebilirsiz. Değişen ayakkabı trendlerini, yerel ve ulusal ölçekli üreticilerden edindiği ayakkabıları, geniş bir ürün çeşitliliği altında müşterilerine sunan sitemizde, çizme, bot, topuklu ayakkabı gibi, mevsim koşullarına göre değişen birçok farklı ayakkabı türü mevcuttur.

Nubuk Çizmeler Revaçta

Doktor ve diğer uzmanlar tarafından ortalama ayakkabı topuk boyu olarak ifade edilen 5 cm üzerindeki ayakkabıları isimlendirmede yüksek topuklu ifadesi kullanılmaktadır. Ayaklarımızda bulunan parmaklarımız ve tarak kemiklerinin konumu itibariyle bu ayakkabı türünün kullanımı ilgi gerektirmektedir. Ayak tipiyle doğru orantılı, giyildiğinde rahat ettirecek, şıklık kattığı kadar giyen kişinin ruh halini ve kılık kıyafet konusunda tavrını ortaya koyan bir tarza sahip olmalıdır. Bu konuda nubuk çizme tasarımları ünlüdür. Tasarımları gereği, ayağı yormaya daha müsait bir yapısı olan ayakkabılar olarak bilinen yüksek topuklularda, uzun ayak parmağıyla ayakkabının uç noktası arasında bir miktar boşluk bulunmasına dikkat edilmelidir. Bu sayede ayakkabının yaşayacağı esneme sonrası bir sıkıntı oluşması engellenebilecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir