Yüz Gençleştirme Egzersizleri

Published by: 0

gençleşme egzersizleri, yüzü gençleştirme uygulamaları, yüz nasıl gençleşir

Ciltte ilerleyen yaşlarda sorunların yaşanmasını en aza indirgemek veya yok etmek için uygulanabilecek bir yöntem olan yüz gençleştirme egzersizleri etki alınabilmesi için son derece istikrarlı ve düzenli bir şekilde yapılmalı, adeta günlük bir rutin haline getirilmelidir. Aşağıda bazı yüz gençleştirme egzersizleri sıralanmıştır. Bu egzersizlerin tümüne başlanmadan önce, kullanılacaksa parmak uçlarına ve egzersizin uygulanacağı bölgeye bir miktar nemlendirici sürülmesi hareketin daha kolay yapılmasını sağlayacaktır.gençleşme egzersizleri, yüzü gençleştirme uygulamaları, yüz nasıl gençleşir

  • Alın egzersizi: Gözler ileri sabitlenir ve alın parmaklar aracılığıyla gerdirilir. 10 saniye bu şekilde beklenir. Alın bölgesi için bir diğer uygulanabilecek egzersiz ise göz kapakları sabit tutulup kaşların olabildiğince kaldırılmasıdır. En son noktaya kadar kaşların kaldırılması ve bu şekilde 10 kez tekrar edilmesiyle tamamlanan egzersiz oldukça etkili sonuçlar alınmasına yardımcı olmaktadır.
  • Göz çevresi egzersizi: Gözaltında bulunan bölge parmakların ucuyla çekilip yukarı doğru son noktaya kadar kaldırılır. Gözler istemeden kısılır, fakat gözler açılarak devam edilmelidir. Zamanla daha etkili bir şekilde yapılabilecek olan bu egzersizle birlikte gözaltı torbalarının ve morluklarının oluşmasına engel olunacaktır. Bu egzersiz, o bölgedeki kan akışının hızlanması ve gözaltı kaslarını güçlendirmesi sayesinde bu sonucu vermektedir.
  • Yanak egzersizi: Bu egzersiz de yüz gençleştirme egzersizleri arasında öne çıkanlardandır. En geniş gülümseme yapılır ve parmaklarla gülümsemenin bittiği nokta üzerinden yanaklar tutulur ve sabitlenir. Bu noktada dudaklar iyice aşağı itilir. 10 saniye bu şekilde beklenir ve hareket 10 kez tekrarlanır.
  • Alt çene egzersizi: Ağız biraz açılır ve suratın alt tarafı ekşitilerek elmacık kemikleri sabitlenir. Aynı hareket 10 kez tekrarlanır.
  • Dudak egzersizi: Son olarak yüz gençleştirme egzersizleri arasında en popüler olanı olan dudak egzersizi gelmektedir. Ağız açılarak O harfinin şekli verilir. Bu şekilde 3 saniye bekletilerek egzersiz sona erdirilir. Aynı hareketin 10 kez tekrarlanmasıyla set tamamlanır.
  • Boyun Egzersizi: Pürüzsüz görünümlü bir boyun elde etmek için istikrarlı bir şekilde yapılmaya devam edilmesi gereken bu egzersiz şu şekilde yapılır. Baş geriye doğru olabildiğince yatırılır ve sonra alt dudak üst dudağın üzerine götürülür. Bu şekildeyken en büyük gülümsemeyle gülümsemek maksimum esnemeyi sağlayarak hareketin daha aktif bir şekilde yapılmasını sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir